LG Q9, G7 Fit ile bire bir aynı!

lg q9 2

İlk olarak geçtiğimiz hafta ortaya çıkan LG Q9’un özellikleri sızdırıldı. Sızdırılan özelliklere bakacak olursak Q9, LG G7 Fit ile neredeyse bire bir aynı. İşte detaylar.

LG’nin orta segmente hitap eden yeni modeli Q9, ilk olarak geçtiğimiz hafta ortaya çıkmıştı. Tasarımıyla G7 Fit modelini andıran telefonun, teknik özellikleri itibariyle de pek farklı bir görüntü çizmediği ortaya çıktı.

LG Q9 özellikleri belli oldu

Güney Koreli teknoloji devinin orta segmente hitap eden yeni modeli Snapdragon 821 yonga setinden güç alacak. Bilindiği üzere bu yonga seti 2016 yılında satışa sunulan amiral gemisi modellerinde kullanılıyordu. Fakat şimdilerde bu yonga setinin güç olarak orta segmente hitap ettiğini söyleyebiliriz.

4GB RAM ve min. 32GB dahili depolama alanına sahip olan LG Q9, 3000 mAh kapasitesine sahip ortalama bir bataryadan beslenecek. Çentikli tasarıma sahip 6.1 inçlik ekranla gelecek olan telefonun ön kamerası ise 8MP olacak.

Kutudan ilk çıktığında Android 8.1 Oreo ile çalışacak olan LG Q9 ilk etapta yalnızca Güney Kore’de satışa sunulacak. LG G7 Fit’in Güney Kore’de satışa sunulmadığını göz önüne alırsak, Q9’un G7 Fit’in iç pazardaki kopyası olacağını söyleyebiliriz.

Hatırlanacağı üzere LG G7 Fit ilk olarak 2018 IFA’da ortaya çıkmıştı. Bu arada Q9’un fiyat bilgisi hakkında henüz net bir bilginin olmadığını da hatırlatalım.

3 yeni Nokia modeli geliyor