Ana sayfa Haber LG LTE yüzünden TCL'ye dava açtı!

LG LTE yüzünden TCL’ye dava açtı!

LG LTE yüzünden TCL’ye dava açtığını duyurdu. LG’nin iddialarına göre TCL, firmanın LTE patentlerini ihlal etmiş. İşte konuyla ilgili detaylar.

LG, LTE teknoloji patentlerini ihlal ettiği için Çinli cep telefonu üreticisi TCL‘ye dava açtı. Açılan bu üç adet davada, paket iletim kaybını en aza indirmeyi, bağlantı senkronizasyonu için kontrol zamanlayıcılarını ve bağlantı senkronizasyon işleminde parazit azaltmayı içeriyor.

5G destekli vivo X30 önümüzdeki ay tanıtılacak

LG, teknolojilerinin yasadışı kullanılmasını engellemek için LTE patentleri hakkında geçtiğimiz yıllarda bu tip davalar açmıştı. BLU‘ya karşı açılan davada Alman mahkemesi LG’yi haklı bulmuş ve BLU ile LG’nin anlaşmasını sağlamıştı.

LG LTE

Almanya merkezli pazar istihbarat şirketi IPLytics, LG’yi bugüne kadar verilen 5G patentlerinin yüzde 11’ine sahip olduğunu belirtiyor. Huawei’den sonra elini 5G konusunda güçlendiren LG, önümüzdeki yıllarda bu tip davalar ile sıkça karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Teknolojiden ziyade patenleri ile 5G’ye giriş yapacağını düşündüğümüz LG, 5G’nin yaygınlaşmasından sonra bu alanda kendi teknolojilerini de fiziki olarak üretmeye başlayacaktır.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler