Ana Sayfa Cep Telefonu LG Kullanıcılara Optimus G, Vu:, F ve LII Akıllı Telefonlarını Tanıttı

LG Kullanıcılara Optimus G, Vu:, F ve LII Akıllı Telefonlarını Tanıttı

LG, Mobile World Congress’te (Mobil Dünya Kongresi) dört ayrı akıllı telefon serisini tanıttı. LG’nin yeni nesil teknolojilerini barındıran Optimus G, Vu:, F ve LII telefonları, üstün donanım, HD görüntü kalitesi ve kullanıcı odaklı özellikleriyle LG’nin uzmanlık alanlarına farklı bir açıdan yön veriyor.

LG her çeyrekte dünya çapında 10 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor. 2013’te ise LTE (Long Term Evolution) ürünlerine yönelik hedeflenen rakam iki katı oranında artırılırken bu, LG’nin şimdiye kadarki en büyük hedefi olma özelliği taşıyor. Amiral gemisi Optimus G ve Vu: modelleri premium segmenti amaçlarken F ve L serileri 4G LTE ile 3G pazarına hitap ediyor.

Yüksek standarta donanım

Eylül 2012’de yapılan lansmandan bu yana, LG Optimus G üstün görüntü kalitesi, ileri teknolojili 4G LTE farkı, süper tasarımı ve inovatif UX özelliği ile birçok ödüle layık görüldü. Optimus G’nin bu gelişiminde kardeş şirket olan LG Chem, LG Display ve LG Innotek büyük rol oynadı. LG Optimus G, Qualcomm’un güçlü Snapdragon S4 Pro Quad-Core işlemcisini kullanan dünyadaki ilk akıllı telefon olma özelliği taşıyor. Diğer yandan, LG’nin True HD IPS Plus ekranı ve Zerogap Touch teknolojisi yüksek görüntü kalitesi ve üstün dokunmatik özelliği ile her ihtiyaca cevap veriyor. Eşi bulunmayan donanımı, şık tasarımı ve harika ekranı ile Optimus G ayrıca QSlide, QuickMemo ve Live Zooming gibi kullanıcı dostu UX özellikleri içeriyor. Kısa bir süre önce Kore’de tanıtılan Optimus G Pro ise 5.5 inçlik ve full HD IPS ekranı ile mobil dünyada çığır açıyor.  LG_optimus_G

Gelişmiş görüntü kalitesi için geniş ekran özelliği

Yeni hibrid LTE cihazı olan LG Optimus VU: tablet boyutlarındaki görüntü kalitesinin yanı sıra 5 inçlik ekran boyutu ve 4:3 formatındaki görüntü formatı ile tüm doküman, e-kitap, multimedya ve internet kullanımı için fazlasıyla ideal bir akıllı telefon olma özelliği taşıyor. Yeni versiyonu Optimus VU: 2 Kore pazarında piyasaya sunulan telefon, eşsiz UX kullanımı, Vu: Talk ve QRemote özellikleriyle öne çıkıyor.

Herkes için 4G LTE’li akıllı telefon

LG’nin Optimus F Serisi her kesimden kullanıcılar için tasarlanmış bir akıllı telefon. Ancak Optimus F5 ve Optimus F7 özellikle 3G’den 4 G LTE ağına geçişi kolaylıkla yapmayı tercih edenler için pazara sunuldu. F Series’in, hızla gelişen 4G LTE alanında LG’nin daha etkin hale gelmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Benzersiz tasarım

Optimus LII Serisi, LG’nin L-Style ürünlerinin tasarım felsefesini devam ettiriyor. Seride yer alan her bir 3G telefonu, LG’nin kendine has tasarım mimarisine sahip. Optimus LII serisi kusursuz tasarım, lazer kesim kontur, parlak arka kapak ve LED aydınlatmalıakıllı ana kumanda düğmesi gibi dört yeni tasarım unsurları ile geliştirildi.

Donanımın ötesinde akıllı özellikler

LG, kullanıcı odaklı üstün nitelikte UX üretmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Belirtilen dört adet akıllı telefon serisi ise ileri düzeyde UX özelliği içeriyor. Diğer yandan, ilk olarak Optimus G’de kullanılan QSlide özelliği tam ekran modunda iki uygulamanın aynı anda kullanılmasına olanak sağlıyor. Video, tarayıcı, memo, takvim ve hesap makinesi özellikleri UX ile uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor. İki kameradan aynı anda kayıt yapma ve Virtual Realty (VR) programları ise Full HD görüntü teknolojisi için tasarlanan UX’in en yeni özellikleri arasında yer alıyor.       

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting