Ana SayfaGenelLG, EV şarj işine giriyor!

LG, EV şarj işine giriyor!

LG, AppleMango adlı Güney Koreli bir EV pil şarj cihazı geliştiricisini satın alarak EV şarj işine atlıyor. İşte tüm detaylar.

Söz konusu hamle, kullanıcı dostu bir arayüz ve gerçek zamanlı kontrol, yönetim ile “tam özellikli” şarj istasyonları oluşturulmasına olanak tanıyacak. Özellikle, “sağlam, toz ve su geçirmez” dış mekan dijital görüntüleme teknolojisinden yararlanılacak. LG, elektrikli otomobiller için piller, ekranlar ve sensörler geliştirerek elektrikli mobilite alanında köklü bir geçmişe sahip. Kısa süre önce şirket, otomobil üreticileri için e-motorlar, invertörler ve yerleşik şarj cihazları geliştirmek üzere Magna International ile güçlerini birleştirdi. Satın alma, bu durumu daha da genişletecek ve mevcut şirket içi EV şarj yönetim sistemleriyle yeni şarj cihazı özelliklerinin birleştirilmesine izin verecek. Ayrıca LG’nin mevcut EV pil işiyle ve enerji depolama ve enerji yönetim sistemleri gibi ürünleriyle “sinerji yaratmasına” izin verilecek.

LG, EV şarj işine giriyor!

AppleMango, üç yıl önce 2019’da kuruldu. İnce ve hızlı bir EV şarj cihazı gibi tescilli bir teknoloji geliştirildi. LG, gerekli altyapıyı geliştirmek için elektrikli araç şarj istasyonlarını işleten ortakları GS Energy ve BT sağlayıcısı GS Neotek ile de çalışacak. TechCrunch’a göre şirket, AppleMango’nun yüzde 60’ını, GS Energy’nin yüzde 34’ünü ve GS Neotek’in yüzde 6’sını aldı. Şirket, 2022’nin sonuna kadar Güney Kore’deki LG Digital Park’ta bir EV şarj cihazı üretim hattı kurmayı planlıyor. Amaç, özel konutlar, alışveriş merkezleri, oteller ve kamu binaları dahil olmak üzere çeşitli müşterilere özel EV şarj çözümleri sunmak.

Samsung telefonları hakkında dürüst davranmadığı için ceza yedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting