Ana SayfaGenelLenovo yılın üçüncü çeyreğinde rekor rakamlara ulaştı

Lenovo yılın üçüncü çeyreğinde rekor rakamlara ulaştı

Lenovo , 2021 yılının üçüncü çeyrek sonuçlarıyla kârlılık ve ciroda tarihi rekor değerlere ulaştı. Lenovo, grup cirosunu önceki yıla göre %23 artırarak 17,9 milyar dolar ciro elde etti.

Lenovo Türkiye, 2021 yılının üçüncü çeyreğini, güçlü bir performans ortaya koyarak IDC sonuçlarına göre %24,6  pazar payı ile birinci sırada kapadı ve son 6 çeyrektir pazar payı liderliğini sürdürdü. Toplam dizüstü bilgisayar pazarında %23.5 ile masaüstü bilgisayar pazarında da %27.5 pay ile  pazardabirinci oldu. Kurumsal segmentte sıralamada %42.8 ile birinci olan Lenovo Türkiye, ayrıca Android İşletim Sistemli Tablet pazarında da %30.4 pazar payı ile lider oldu.

Lenovo Pad Plus 11 ve Lenovo Pad 11 özellikleri belli oldu

Tarihi rekor değerler

Lenovo, yılın üçüncü çeyreğinde rekor rakamlara ulaştı. Lenovo’nun performansı, net gelirin önceki yıla kıyasla %65 artarak 512 milyon dolara yükselmesi, net gelir marjının ise 0,7 puan artış göstermesiyle, grubun üç yılda kârlılığını iki katına çıkarma hedefi yolunda önceki yıla kıyasla önemli bir adım daha ortaya koydu. Vergi öncesi gelir önceki yıla göre %58 artışla 742 milyon dolar olurken, grup cirosu güçlü büyüme trendini sürdürerek bir önceki yıla kıyasla %23 artışla 17,9 milyar dolar seviyesine ulaştı. Operasyonel nakit akışı geçtiğimiz yıla göre ikiye katlanarak 1,6 milyar dolar olurken, inovasyon yatırımlarının artmasıyla, grubun bu çeyrek için Ar-Ge giderleri yaklaşık %60 artış gösterdi.

İnovasyon ve güçlü yönetim

Sektörde büyük ölçekli tedarik sorunlarına karşın,  şirketin inovasyon odaklı olması, güçlü operasyon kabiliyeti ve yönetimi, tüm ana iş gruplarında başarılı bir performans getiriyor. Dünya genelinde hızlanan dijitalleşme, akıllı dönüşüm ve cihazlar, altyapı ve uygulamalardaki güncellemelerin yarattığı fırsatlarla grubun uzun vadeli ve sürdürülebilir kârlılık artışları güçleniyor. Legion, Yoga ve ThinkPad gibi üstün teknoloji ile üretilmiş dizüstü ürünleriyle daha akıllı teknolojiler sunan Lenovo, Ar-Ge yatırımlarının iki katına çıkarılması üzerinde yoğunlaşmaya devam edecek.

Huawei Nova 9 inceleme: Premium tasarım hatlarına sahip

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting