Ana sayfa Genel Japonlar küçük balık beyninden USB bellek yaptı, satışa sundu

Japonlar küçük balık beyninden USB bellek yaptı, satışa sundu

Güçlü bir hafıza ve keskin gözler için balık tüketimi önerilir. Peki ya balıklar USB bellek olarak kullanılsaydı? Aslında kullanılmaya başladı diyebiliriz. İşte size bir örnek…

Japonlar küçük balık beyninden USB bellek yaptı, satışa sundu

Hazırladıkları ilginç ürünlerle sıklıkla kendilerinden söz ettiren Japonlar, yine ilginç bir ürünle gündemde. Japansauce.net’in haberine göre Ni28_XP nikli bir Twitter kullanıcısı, ki bir kimya öğrencisi olduğu belirtilmiş, ölü balıkların beyinlerini depolama alanı olarak kullanmayı başardı. Aşağıdaki görselden de görebileceğiniz üzere, ölü bir balığın üzerine yerleştirilen pek çok elektronik uzantı var ve şeffaf bir resin ile kaplanmış. Önemli olan kısmı ise, beyni. Zira 32GB’lık bir depolama alanı sunduğu belirtiliyor. Gerçekten ilginç bir ürün.

Japonlar küçük balık beyninden USB bellek yaptı, satışa sundu

“Balık hafızası” diye bir söylem vardır hani, zira balıkların hafızası pek de güçlü değildir, ama öte yandan güçlü bir insan hafızası için balığın (Omega 3) önemi büyüktür. Görünüşe göre artık teknoloji tarafında da balıklardan daha fazla yararlanılacak.

El yapımı olarak hazırlanan bu ürün, 12 Ocak itibarıyla HandMade In Japan Fes 2019 etkinliğinde satışa sunulacak. Fiyatı ise, 72 dolar. Eğer Ni28_XP’yi Twitter’dan takip ederseniz, %20’lik bir indirim de kazanıyorsunuz. Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ekleme: Tech-critter sitesinde yer verilen bilgilere göre bu ürün, dekoratif amaçlı bir ürün.

Hızlı şarj özellikli Huawei Mate 20 Lite ile hayatınıza verim katın

3 YORUM

  1. Bence çok saçma birşey,japonlar kendilerini çok akıllı zannediyorlar ve dünyaya bunu göstermek için bu USB Belleği yapmışlar.Eğer bellek özenli bir şekilde kırılıp bakılırsa balığın içinde mikrosd kartındaki çip olduğu meydana çıkar..

  2. Haberin sonunda yazan “Ekleme: Tech-critter sitesinde yer verilen bilgilere göre bu ürün, dekoratif amaçlı bir ürün.” ifadesine de bakılırsa gerçek olmadığı kanısı oldukça güçleniyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler