Ana SayfaGundemKüba da Kablosuz İnternet’e geçti!

Küba da Kablosuz İnternet’e geçti!

Kübalılar, yaklaşık 1,5 ay önce tanıştıkları kablosuz internetle yıllar sonra Dünyaya açılmaya çalışırken bu hizmetin verildiği noktalar da uzaktaki akrabalarla konuşmaktan çocukların ev ödevlerini araştırmaya, Facebook’ta gezinmekten bilgisayar oyunu oynamaya en gözde toplanma ve uğrak mekânı haline gelmiş durumda.

Ancak ortalama günlük maaşın 20 dolar yaklaşık olarak 56 TL olduğu Küba’da saati 2 dolarlık yaklaşık olarak 5 TL’lik internet, Kübalılar için hala lüks olarak kalmayı sürdürüyor.

Hemen 150 kilometre yanındaki ABD’de özellikle cep telefonlarından internete erişim artık hayatın sıradan parçasıyken bu küçük adada kablosuz internet demek henüz yeni ve heyecan verici bir gelişme anlamına geliyor.

küba

Çünkü Kübalılar henüz 1,5 ay önce ülke genelinde 35 noktaya kablosuz internet noktaları kurulmasıyla eskiye oranla biraz daha genişletilmiş internet olanağına kavuşmuş oldu.

Önceden internete sadece belirli noktalardaki masaüstü bilgisayarlar veya çok pahalı otellerdeki internet hizmetleriyle ulaşılabilen Kübalılar için bu; eşi görülmemiş bir değişim anlamına gelirken Ülke genelindeki kablosuz internet noktalarının her gün dolup taşıyor olması da dikkati çekiyor.

Yahoo’nun yeni uygulaması ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting