Ana Sayfa Genel Konsol Savaşları

Konsol Savaşları

2014 yılının gelmesiyle yeni nesil oyun canavarları piyasaya çıkıyor. Sony ve Microsoft arasında büyük rekabete sahne olacağı şimdiden belli olan bu savaş en çok son kullanıcıların yüzünü güldürecek.

Geçmiş E3 fuarında görücüye çıkan PS4 ve XBOX One için geri sayım sürüyor. 2013 Kasım ayında Avrupa’ da satışa çıkacak her iki konsol için Türkiye’ deki tutkunları 2014 yılını beklemek zorunda gibi gözüküyor.

PS4 de 8 çekirdekli AMD CPU, 8 GB DDR5 Ram, Wifi, Ethernet ve HDMI çıkışı bulunurken, rakibi XBOX One ise 8GB DDR3 Ram ve 500GB depolama alanına sahip. Ayrıca XBOX One da bulunan HDMI giriş ve çıkışı bulunduğundan, bir oyun konsolundan çok, medya yöneticisi görevini  üstleniyor.

Oyun tutkunlarının ilk tercihi PS4 olacak olsa da, medya yöneticisi rolünü üstlenmesinden dolayı XBOX One, aile içi demokrasi uygulamasında büyük aile bireylerinden alacağı oylar ile öne geçebilir.

XBOX One - PS4
XBOX One vs PS4

Şu anda www.xboxonevspsfour.com adlı sitede devam eden ve 141720 kişinin katıldığı ankete bakılırsa, %75.19′ luk  bir oran ile kullanıcılar PS4′ ü, XBOX One’ a tercih ediyor.

Konsol savaşlarında tercih ne olursa olsun, bu iki dev firma, bizi eğlenceye doyuracak gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting