Ana sayfa Genel Kısa Mesaj ve E-Posta Atarken Çok Dürüstüz!

Kısa Mesaj ve E-Posta Atarken Çok Dürüstüz!

Amerika Birleşik Devletleri Kentucky Üniversitesi’nde yapılan araştırma, en dürüst iletişim biçimlerini ortaya çıkardı.

Kentucky Üniversitesi’nin yaptığı geniş çaplı araştırma ilginç bir gerçeği ortaya koydu. Araştırmaya göre, insanlarla kurduğumuz en dürüst iletişim biçimleri kısa mesaj ve e-posta. Ankete katılanların yüzde yüzde 60’ı, e-posta atarken çok nadiren yalan ifade kullandıklarını ifade ederken, yüzde 80’lik kısım; akıllarındakileri kısa mesaj ve e-postayla çok daha açık ve rahat biçimde ifade ettiklerini açıkladı.

https://i1.wp.com/www.eminozturk.com.tr/wp-content/uploads/2013/05/5f4733bf44.jpg?resize=640%2C480

Psikologların konuya yaklaşımı ise bir o kadar çarpıcı. Uzmanlara göre, yüzyüze konuşma ve telefonda konuşma daha sağlıklı görülse de, dürüstlük açısından ciddi gediklere sahip. E-posta ve kısa mesaj sosyalliği azaltırken, dürüstlüğü ve gerçekliği ciddi oranda artırıyor.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler