Ana SayfaAppleKaza Tespit Tutanağı’na Artık iPhone’lardan Erişmek Mümkün

Kaza Tespit Tutanağı’na Artık iPhone’lardan Erişmek Mümkün

 Avea ve Anadolu Sigorta işbirliği ile Türkiye’de geçtiğimiz yıl ilk defa Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarında hayata geçirilen “Kaza Tespit Tutanağı” uygulaması şimdi de iPhone akıllı cep telefonlarında. iPhone sahipleri uygulama ile maddi hasarlı kazalarda süreci kolaylaştırarak cepten tüm işlemlerini yapabilecekler.

Türkiye’nin öncü sigorta şirketi Anadolu Sigorta ve yenilikçi teknolojilerin lideri Avea; maddi hasarlı trafik kazalarında sürücülerin trafik polisini beklemeden, gerekli işlemleri hızlıca tamamlayıp olay yerinden ayrılabilmelerine imkan tanıyan “Kaza Tespit Tutanağı” uygulamasını şimdi de iPhone akıllı telefon kullanıcılarına sundu. Uygulama ilk kez geçtiğimiz yıl android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarında kullanılmaya başlanmıştı.

Anadolu Sigorta’nın Avea ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma sonucunda, akıllı cep telefonuna taşınan kaza tespit tutanağı uygulaması sayesinde sürücüler; önceden girilmiş bilgileri kullanıp, kaza mahallinde bulunan araçlarının fotoğraflarını çektikten sonra, araçlarını daha güvenli bir yere park edip, hızlı ve kolay şekilde tutanak formunu doldurabiliyorlar.

- Reklam -

Anadolu Sigortalı olma ayrıcalığını yaşatmayı amaçlayan uygulamadan faydalanacak olan iPhone akıllı cep telefonu kullanıcıları, uygulamanın son derece pratik ve kullanıcı dostu tasarımı sayesinde, zaman kaybetmeden, hızlı bir şekilde kaza tespit sürecini tamamlayabilecekler.kazatespit tutamağı

Kaza Tespit Tutanağı Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

Kullanıcılar uygulamayı Apple Store’dan ücretsiz indirdikten sonra; formda isim adres, telefon numarası gibi alanları önceden doldurabiliyorlar. Bu ihtiyaç anında zaman kazandırması açısından tavsiye ediliyor. Kaza anında, GPS yardımı ile kaza yeri otomatik olarak forma yansıtılıyor.

Kullanıcılar kazanın nasıl olduğu gibi kısımları ise önceden hazır olan başlıkları işaretleyerek girebiliyorlar. Tutanakta yer alan ve çizim yapılmasını gerektiren kısımlar ise fotoğraf çekimi ile kimseye ihtiyaç duymadan zahmetsizce çözülüyor.

Formda, çarpışma yerinin ve anının taslağı çizilebiliyor ya da bu işlem cep telefonlarının fotoğraf çekme özelliğinden yararlanılarak yapılabiliyor. Taslak çizimi sırasında arka planda kazanın yapıldığı sokağın harita olarak yer alması ise kroki çizimini ortadan kaldırılıyor. Ama kullanıcı eğer isterse arka plandaki haritayı temizleyerek krokiyi kendisi de çizebiliyor.

kazatespit tutamağı 1

Son aşamada ise sürücüler; imzalama işlemini de uygulama aracılığıyla yapabiliyorlar. Bütün bilgiler tamamlandığında form oluşturularak Anadolu Sigorta Hasar İletişim Merkezi ve her iki sürücünün e-posta adresine veya manuel olarak girilen e-posta adresine gönderilebiliyor. E-posta gönderme işleminin yapılabilmesi için tutanağı düzenleyen sürücünün telefonunda ilgili e-posta kutusunun bulunması yeterli.

Uygulama 3G/WiFi  Internet bağlantısı, GPS ve kamera özellikleri bulunan, Android ve iPhone akıllı cep telefonlarda kullanılabiliyor.

Avea Ar-Ge merkezi bünyesinde faaliyet gösteren AveaLabs’te geliştirilip hayata geçirilen ilk proje olma ünvanını taşıyan uygulama; maddi hasarlı trafik kazalarında gereksinim duyulan kaza tespit tutanağının hazırlanma sürecini minimuma indirerek, Anadolu Sigorta müşterilerinin hayatına kolaylık getiriyor. Kaza tespit tutanağının cep telefonlarına taşınması ile teknolojinin sokaktaki insanla olan mesafesi azaltılarak, insanlar teknolojiye değil, teknoloji insanlara götürülmüş oluyor.

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting