Ana sayfa Donanım Kaybolan Eşyalara Modern Çözüm!

Kaybolan Eşyalara Modern Çözüm!

Günlük hayatımızda çok sık kaybolan kumanda, telefon, saat gibi eşyalarımızı artık kolayca bulabileceksiniz. Bakın gelişen teknoloji evde veya ofisinizde nasıl işinize yarayacak.

 

sEkfe
Kaybolan eşyaları aramak kadar zaman kaybettirici bir şey yoktur. Chu Wang, Qiujin Kou, Qian Yin & Yonghua Zhang tarafından geliştirilen konsept tasarım kaybolan eşyaları bulmak için yapılandırılmış. Bu konsept tasarımın  çalışma mantığı şöyle işliyor; öncelikle bu tür kaybolan eşyalarımızın üstüne bir çıkartma yapıştırıyoruz, bu çıkartmalar NFC (yakın alan iletişimini)  kullanıyor. Herhangi bir kayıp durumunda cihazı odanın içerisinde gezdirdiğimizde, kaybolan eşyamızın tam olarak nerede olduğunu uzaklığına kadar bize gösteriyor. Bu ve bunun gibi konsept tasarımların sayısı gün geçtikçe artmakta. Yakın gelecekte buna benzer tasarımları evlerimiz ve ofislerimizde görmek mümkün olacak.

tXpSu

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler