Kaspersky Safe Kids yeni bir sürüm duyurdu

Kaspersky Safe Kids

Yenilenen dijital ebeveynlik uygulaması Kaspersky Safe Kids ile çocuklar tek bir tıklamayla ekstra cihaz kullanım süresi talep edebiliyor. Bu durumda artık ebeveynlerin Ayarlar kutusuna manuel olarak ekstra süre eklemesi gerekmiyor.

6-14 Yaş arası okul çağındaki çocuklar arasında ekran başında kalma süresi: Sistematik bir inceleme’ adlı bilimsel çalışmaya göre, 6-14 yaş arasındaki okul çağındaki çocuklar günde 2,77 saatlerini ekran başında geçiriyor ve %46,4’ü günde 2 saat veya daha uzun süre cihaz başında kalıyor.

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre ebeveynlerin tutum, inanç, norm ve davranışlarının çocukların davranışlarını etkileyen ortak bir sosyal ortam yarattığını gösteriyor. Küçüklerin çevrimiçi ortamda ne kadar zaman geçireceğine ebeveynler karar veriyor. Zaman zaman çocuklarının fazladan cihaz başında kalma süresi istediğini de görülebiliyor.

Kaspersky Safe Kids

Güncellenen Kaspersky Safe Kids uygulaması ile çocuklar, uygulamanın ana ekranından ekstra cihaz süresi talep edebiliyor. Çocuk ekstra süre talep ettiğinde, ebeveynler ekranlarında bir bildirim alıyor ve bu bildirim onları ‘Talep’ bölümüne yönlendiriyor.

Çocukların talep edilen süreyi belirtmelerine gerek yok, ebeveynler onlar için uygun zaman aralığını Kaspersky Safe Kids ile kendileri seçebiliyor. Buna ek olarak, ana ekranda ebeveynler için kullanılan ekstra süreye ilişkin istatistikleri görebilecekleri yararlı infografikler mevcut.

Yeni özellik hem ebeveynler hem de çocuklar Android cihazlara sahip olduğunda ya da yalnızca yetişkin iOS cihaza sahip olduğunda kullanılabiliyor. Gelecekte bu özellik genişletilerek, basit zaman talebi her cihaz iOS işletim sistemine sahip olduğunda da kullanılabilecek. Çocuklar Mac ve Windows cihazlarından da ekstra süre talep edebilecekler.

Realme 11 Pro+ inceleme: Türkiye’de üretilen belki de en iddialı telefon!