Ana SayfaAkıllı TelefonKararlı Android 12 sürümü için tarih belli oldu

Kararlı Android 12 sürümü için tarih belli oldu

Google kararlı Android 12 sürümü için tarihi verdi. Uzun süredir üzerinde çalışılan yeni Android sürümü için daha 1 aylık zaman var.

Kararlı Android 12 sürümü için tarih belli oldu. Google uzun bir süredir Android 12 üzerinde çalışıyor. Aslında Android 12 duyurulalı hayli zaman oldu. Hatta pek çok beta versiyonu da yayınlandı. Fakat henüz kararlı sürüm tarafında net bir adım atılmış değil. Şimdiye kadar yeni Android sürümünün kararlı versiyonunun Eylül ayında gelebileceği ifade ediliyordu. Fakat Google Ekim ayından önce kararlı sürümün gelmeyeceğini açıkladı.

Kararlı Android 12 sürümü için tarih belli oldu

Elbette kararlı sürümün yayınlanması, Android 12’nin direkt olarak telefonlara geleceği anlamını taşımıyor. Kararlı sürümün yayınlanmasının ardından üreticilerin bunu kendi arayüzleri ile uyumlu hale getirme süreçleri olacak.

Kararlı Android 12 sürümü için tarih verildi

Bu her firmada farklı süreler alabilir. Fakat mevcut rekabet koşullarında yeni yıl gelmeden pek çok ismin Android 12’ye geçeceğini söyleyebiliriz. Tabi ki burada belli markalar model ayrımına gidecektir. Muhtemelen ilk etapta pek çok üretici Android 12’yi üst segment cihazları için yayınlayacak. Sonrasında ise sıra orta segment modellere gelecektir.

Giriş seviyesindeki cihazların ise Android 12 alma ihtimali biraz düşük görünüyor. En azından şimdilik. Tabi ki üreticilerin işine yine de akıl sır ermez. Bekleyip göreceğiz. Keza bazı Çinli üreticiler Android 11’i giriş seviyesindeki modelleri için de kullanıma sunmuşlardı. Aynı şeyi şimdi de Android 12 için yapabilirler.

iPhone 12 modellerinin fiyatı düşecek mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting