Ana sayfa Genel Kadına ve çocuğa şiddet içeren dizilere Samsung reklam vermeyecek

Kadına ve çocuğa şiddet içeren dizilere Samsung reklam vermeyecek

Sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda tüm Dünyanın da en büyük sorunlarından bir tanesi olarak bilinen kadına ve çocuğa şiddet ciddi boyutlara ulaştı. Samsung Türkiye konu ile ilgili yeni bir uygulama başlattı. İşte haberimizin detayları.

Son zamanlarda hem sosyal medyada hem de çeşitli platformlarda kadın ve çocuk hakları ile ilgili daha fazla çalışma yürütülüyor. Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren birçok kişi ise bu tür çalışmalara büyük şirketlerin de katılması gerektiğini ifade etmişti. Bu şirketlerden ilk cevap verenler içerisinde Samsung Türkiye yer aldı.

Kadına ve çocuğa şiddet Samsung Türkiye kıskacında

Kadınlara ve çocuklara uygulanan şiddetin ortaya çıkmasında son zamanlarda yayınlanan dizilerin önemli bir etkisi olduğu düşünülüyor. Samsung Türkiye bunu önleyebilmek için yeni bir karar aldı.

Hem ürün yerleştirmesi hem de çeşitli reklamlarla, dizilerin önemli bir gelir kaynağı haline gelen Samsung şirketi işte tam da bu noktadan hareket edecek. Kadınlara ve çocuklara yapılan şiddeti gösteren dizilere hiçbir şekilde maddi destek sunulmayacak.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Gökpınar, özellikle de artan şiddet vakalarına dikkat çekti. Samsung Türkiye olarak buna kesinlikle sessiz kalmayacaklarını ifade etti. Peki sizler Samsung’un Türkiye şubesi tarafından alınan bu kararı nasıl karşılıyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Samsung Galaxy M10s tanıtıldı! İşte özellikleri!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler