Ana SayfaHaberKaç Liraya Facebook'u Bırakırsınız?

Kaç Liraya Facebook’u Bırakırsınız?

Artık Facebook öyle bir hal aldı ki ebeveynler çocuklarına Facebook kullanmaması için para teklif eder duruma geldiler.

Sosyal medyanın günümüzde toplumdaki önemli durumu tartışılmaz bir gerçek. İnternet kullanıcılarının nerdeyse yüzde 90’nını üzeri herhangi bir sosyal ağ sitesini kullanıyor. Sosyal ağ sitelerinin başında ise Facebook ve Twitter geliyor. Geçtiğimiz dönemde özellikle işverenler tarafından fazlasıyla eleştirilen bu tarz sitelere erişim bazı işyerlerinde yasaklanmış ve iş zamanında bu sitelere giren kullanıcılar cezaya çarptırılmıştı.

İşverenlerin isyanının ardından sıra geldi öğrenci velilerine. Yeni nesil internet kullanıcılarını nerdeyse ilk adresi olan Facebook ebeveynlerin sinirlerini zıplatmaya yetiyor. Sosyal ağ sitelerinden önce video oyunlarıyla cebelleşen ebeveynler şimdilerde Facebook ve çocukları arasındaki bağı koparmaya çalışıyor. İnternette bulundukları zamanlar içerisinde Facebook üzerinde sürekli online kalan çocuklar arkadaşlarını takip etmelerinin yanı sıra oyun oynayabiliyor ve çeşitli bağımlılık yaratacak uygulamalar ile vakit geçirebiliyorlar. facebook para teklifi

Bu durum çocukların ders çalışma alışkanlıklarını etkilediği için okulda yeterli performans gösteremeyen çocukların ebeveynleri ise bazen farklı yollar ile çocuklarını sosyal ağlardan bir süre de olsa uzak tutabiliyor. Beni gibi durumlara en son örnek Amerikalı bir ailenin çözümü olarak gösterilebilir. Çocuklarına Facebook’u bırakmaları için 200 dolar teklif eden ile bu konuda da başarılı olmuş gibi gözüküyor.

Paul Baier adındaki çocuk Facebook’u kullanmaması için 200 dolarlık teklifi kabul etmiş ve 50 doları Nisan ayında ve 150 doları 26 haziranda almak üzere anlaşma sağlamış 26 Hazirandan n seçilmesinin başlıca sebebi ise okulların kapanış tarihi olması. Bu sayede ikinci dönem içerisinde çocuklarını Facebook üzerinde uzak tutacak aile çocuğun okul başarısının artacağını düşünüyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting