Ana SayfaDonanımKablosuz Ağınızda Depolama Cihazlarınızı Bu Modem İle Paylaştıracaksınız

Kablosuz Ağınızda Depolama Cihazlarınızı Bu Modem İle Paylaştıracaksınız

TP-LINK, kullanıcı isteklerine uygun olarak ürünlerini sürekli güncellemeye devam ediyor. Buna yeni bir örnek de yeni nesil TP-Link modemleri.

TP-LINK’in yeni modem ailesi artık salt internet bağlantısı sağlayan cihazlar olmaktan çıktı. Çok işlevli bu yeni nesil modemler, hem ADSL ve Ethernet WAN portu sayesinde birçok bağlantı tipini destekliyor hem de cihaz üzerinde bulunan USB portu üzerinden harici disk, yazıcı gibi kaynakları ağ paylaşımına ve uzak erişime açıyor. Böylece tek bir modem ile birden fazla işlem yapılabiliyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, yeni nesil modemlerin en önemli özelliğinin çok işlevliliği olduğunu vurgulayarak, “Böylece küçük ofis ve evlerde birden fazla cihaza ihtiyaç kalmıyor” dedi. TP-LINK’in yeni nesil modem ailesinin yeni üyesi TD-W8970 modem hem hızlı kablosuz internet bağlantısı sağlıyor hem kablosuz router görevi görüyor hem de ev ya da ofisteki disk ve yazıcı gibi ürünlerin paylaşımını gerçekleştiriyor.TP-Link-8970-3

Hem ADSL, hem Ethernet WAN bağlantı desteği

TP-LINK TD-W8970 çok işlevli modem, hem ADSL hem de ethernet WAN portu üzerinden kablonet, uydunet ve fiber bağlantı türlerini destekliyor. Bu sayede, kullanıcılara farklı internet bağlantı seçenekleri sunarken, aynı zamanda 4 adet gigabit portu üzerinden 1000Mbps kablolu bağlantı ve 802.11n desteği ile 300Mbps’a varan kablosuz bağlantıda muhteşem hızlar ile kesintisiz iletişim sağlıyor.

Ürünün üzerindeki iki adet USB giriş yuvası sayesinde kullanıcılar yerel ağ ya da internet üzerinden cihaza bağladıkları harici disk ve benzeri cihazları ve içerisindeki dosyaları paylaşabiliyorlar. Böylece sadece modem yatırımı ile farklı ihtiyaçları karşılayabilen bir ağ oluşturulabiliyor. Ürün kablolu ve kablosuz bağlantıda sağladığı yüksek bant genişliği desteği ile zaman gecikmesi olmadan konferans görüşmeleri, HD video akışı, online oyunlar gibi uygulamalarda mükemmel performans sağlıyor.

IPv6’ya hazır bir ürün

TP-LINK TD-W8970 yeni nesil internetin temelini oluşturacak IPv6 protokolünü destekliyor. Yeni hizmetler ile farklı kullanıcı deneyimleri sağlayacak olan IPv6’ya hazır olmak isteyenler için cazip bir olanak sağlanıyor.

10 adete kadar IPsec VPN tünelini destekleyen ürün, böylece kullanıcılara dışarıdayken de ev ya da ofis ağına eşzamanlı olarak güvenle ulaşabilecekleri kendi sanal ağlarını kurma olanağı veriyor.

Yeni ve şık tasarımı ile de dikkat çeken TD-W8970 modemin kullanım konforu sağlayan özelliklerinden biri de kablosuz (Wi-Fi) bağlantı için ayrı bir açma/kapama düğmesi bulunması. Böylece kablosuz bağlantı istenmediğinde -cihazı kapatmadan- sadece kablosuz bağlantıyı kesmek mümkün oluyor. Bu da başta güvenlik olmak üzere kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlıyor.

TP-Link_USB

TP-LINK’in yeni modemi TD-W8970’in bazı teknik özellikleri ve fiyatı ise şöyle:

TP-LINK TD-W8970 All-in-One Modem

–      Hepsi bir arada cihaz (all-in-one): ADSL2+ modem, NAT router, 4-port switch ve kablosuz N erişim noktası.

–      Kablosuz N 300Mbps’e varan bağlantı hızı,

–      İki adet USB giriş yuvası,

–      Ethernet WAN (EWAN) portu ile kablo, VDSL ya da fiber modem için geniş bant desteği,

–      IPv6 desteği,

–      Wi-Fi açma/kapama düğmesi,

–      WPS düğmesi (tek düğme ile kolayca güvenli kablosuz bağlantı),

–      Çoklu dil desteği,

–      SPI ve NAT güvenlik duvarı (internetten gelebilecek saldırılara karşı koruma),

–      WPA-PSK/WPA2-PSK kablosuz şifreleme,

–      Fiyat: 299 TL KDV dahil (tavsiye edilen satış fiyatıdır).

TP-Link TD-W8970 modeme ilişkin ayrıntılı bilgi için:

www.tp-link.com.tr

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting