Ana SayfaGenelJaguar Land Rover Open Innovation stratejisini açıkladı

Jaguar Land Rover Open Innovation stratejisini açıkladı

Open Innovation Stratejisi kapsamında Jaguar Land Rover elektrifikasyon, bağlanılabilirlik, dijital hizmetler ve metaverse gibi konularda start-up şirketlerle iş birlikleri de gerçekleştirecek.

Günümüzde bağlanılabilirlik ve elektrifikasyon gibi kavramlar dünyanın teknolojik devrimini tanımlıyor. Jaguar Land Rover ‘ın Open Innovation Stratejisi, bu değişimi yalnızca teknolojinin mevcut ve heyecan verici olması nedeniyle değil, Modern Lüks bir deneyim yaratmak için de gerekli görüyor. Jaguar Land Rover bu stratejisiyle dijital hizmetler, tedarik zinciri, sürdürülebilirlik ve elektrifikasyon konularını start-up şirketlerle gerçekleştirdiği iş birlikleriyle oluşan yapı haline getirmeyi hedefliyor.

Jaguar Land Rover, Open Innovation Stratejisi’ni tüm dünya geneline yaymayı hedefliyor. Önümüzdeki günlerde açıklanacak ve dünyanın birçok farklı noktasında yer alan iş birlikleriyle bu hedefe doğru atılan adımları da somutlaştıracaklar.

Jaguar Land Rover Open Innovation stratejisini açıkladı

Jaguar Land Rover, Open Innovation stratejisinden maksimum seviyede yararlanmak için iç yapısında da değişikliğe gidiyor. Görevlendirilen çalışanlar, program ortaklarının iş akışlarını yönlendirecek ve bu yönlendirmeler için belirli bölgeler de belirleyecekler. Ayrıca seçilen iş ortaklarının sonraki aşamalarda şirket süreçlerine dahil edilmesini de sağlayacaklar. Bu ekibin zamanının yüzde 20’sini resmi olarak Open Innovation Stratejisi’ne ayırması beklenecek.

Open Innovation Stratejisi’nin Jaguar Land Rover’ın Modern Lüks kavramına desteği, sektör uzmanları ve önde gelen yenilikçi şirketlerle iş birliği yaparak, müşteriler için en iyi deneyimi geliştirmek adına çalışacak olması. Bu sayede İngiliz marka, birinci sınıf araçlar ve hizmetler geliştirmek için Ar-Ge faaliyetlerini dış kaynak kullanımıyla yapmak yerine, iş birliği sonucunda kazandığı yeni ve güncel teknolojileri, kendi köklü mühendislik geçmişiyle entegre hâle getirecek.

Open Innovation Stratejisi doğrultusunda Jaguar Land Rover, Brezilya’da iki önemli start-up şirketiyle iş birliği gerçekleştirdi. Markanın Brezilya’da yer alan üretim tesisi ve ülkenin start-up şirketler bakımından güçlü bir ekosisteme sahip olması Jaguar Land Rover’ın tercihini bu yöne çekti.

Jaguar Land Rover Open Innovation stratejisini açıkladı

Open Innovation Stratejisi Kapsamında Gerçekleştirilen Bazı İş Birlikleri

 Cubo Itau

Sao Paulo merkezli Cubo Itau Fintech, tarım, sağlık ve perakende gibi yüzlerce start-up şirkete ev sahipliği yapan merkez konumunda çalışıyor. Jaguar Land Rover’ın, Güney Amerika’daki start-up firmaları, fonlar ve şirketlerle arasında yeni bir ekosistem oluşturmasına yardımcı olacak Cubo Itau, Jaguar Land Rover’ın Agile (çevik) kültüre geçişinde de katkı sağlayacak.  Agile yani çevik çalışma kültürü, yazılım geliştirmede kullanılan proje yönetimine özel bir yaklaşım olarak tanımlanıyor ve bu yöntem ekiplerin öngörülemez yazılım geliştirme süreçlerine çeviklikle cevap vermesini sağlıyor.

 Firjan

Kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan Firjan, Brezilya Rio De Jenario’da bulunuyor. Firjan 10 bine ulaşan ağıyla rekabet gücü, eğitim ve yaşam kalitesini artırmayı kendisine hedef belirlemiş bir şirket.

Firjan ayrıca otomotiv sektöründeki üretim ortamında yenilikçi çözümler için bulunduğu bölgedeki önemli start-up şirketlerle bağlantılara da sahip.

Plug & Play Tech

Plug and Play, Birleşik Krallık’ta kurulan türünün ilk örneği bir inovasyon merkezi. Birleşik Krallık teknolojisinin küresel ölçekte büyümesini destekleme amacıyla 2006 yılında kuruldu. Merkez ofisi Jaguar Land Rover’ın yönetim merkezinde bulunan firma yakın zamanda kendi merkezine taşınacak. Plug and Play’in BNP Paribas, Facebook ve çeşitli otomotiv firmalarının belirli inovasyon ihtiyaçlarını karşılaması için çalışmaları bulunuyor.

ABD uzay planları ağızları açık bıraktı: Çok ileri gideceklerdi

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting