İş Adamlarına Özel Harici Disk

DataStar, özellikle iş dünyasına yönelik bir model olan ADATA Elite HE720 taşınabilir diskini duyurdu. Şık metal gövdesi, ince yapısı ve teknik özellikleri ile Elite HE720 işadamlarına profesyonel bir yedekleme çözümü sunuyor. 

Dünyanın ilk 8.9 mm kalınlığındaki harici diski olan ADATA Elite HE720, ultra-ince kategorisinde, rahat taşınan bir ürün. Paslanmaz çelik kaplaması olan disk, fırçalanmış metal kasası ile spor ama şık bir görüntü oluşturuyor. Aynı zamanda koruyucu bir tabaka ile kaplanmış olan ürün, 9H çizilme direnci sağlıyor. Böylece uzun süreli kullanımlardan sonra bile ürünün dış yüzeyi çizilmeden, hasar almadan ilk günkü görünümünü koruyor.productImage3378

Tek tuş ile yedekleme…

ADATA’nın DashDrive serisi yeni taşınabilir diski Elite HE720’nin kullanımı da son derece rahat. ‘One Touch Backup’ (tek tuş ile yedekleme) özelliği sayesinde, verileri tek bir dokunuşla otomatik olarak yedekliyor. Kullanım ve veri aktarımı sırasında yanan parlak mavi LED göstergesi olan ürün, 500GB, 750GB ve 1TB olmak üzere üç depolama kapasitesi seçeneği sunuyor. 500GB kapasiteli en düşük model bile 100 DVD film kapasitesine eşdeğer büyüklükte veriyi depolayabiliyor. Üstelik çok hızlı bir şekilde. ADATA DashDrive Elite HE720, USB 3.0 arayüzünü kullanıyor ve USB 2.0’a oranla üç kat hızlı veri transfer edebiliyor.

ADATA Elite HE720 harici diski alanlar çeşitli yazılım desteğine de sahip oluyorlar. ADATA’nın OStoGO, HDDtoGO gibi yazılımları sayesinde kullanım ve yedekleme işlemleri son derece kolay hale geliyor. Ayrıca ADATA depolama ürünlerini alan herkese Norton Internet Security yazılımının 60 günlük deneme sürümünü hediye ediliyor.

DataStar tarafından Türkiye’de satışa sunulan ADATA DashDrive Elite HE720 taşınabilir diskin bazı teknik özellikleri ve fiyatı ise şöyle:

ADATA DashDrive Elite HE720 Taşınabilir Disk

–       500GB – 750GB – 1TB depolama kapasitesi seçeneği,

–       Titanium renginde paslanmaz çelik dış kaplama,

–       Ultra-ince (117 x 79 x 8.9 mm boyutlarında),

–       164 gr ağırlığında,

–       USB 3.0 arabirimi desteği,

–       Windows XP, Vista, 7; Mac OS X 10.6 ve üstü; Linux Kernel 2.6 ve üstü işletim sistemlerini destekliyor,

–     Fiyat: 500GB 99 USD + KDV; 750GB 119 USD + KDV; 1TB 139 USD + KDV