IronKey D500S : Yüksek güvenlikli USB

IronKey D500S

Kingston , büyük işletmelerin ve devlet kurumlarının ileri düzey güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabilen donanım şifreleme özelliğine sahip IronKey D500S’i pazara sundu.

 IronKey D500S , devlet ve askeri kullanımda daha güçlü güvenlik sağlayabilmek için güvenli mikroişlemci yükseltmelerini şart koşan NIST’in (National Institute of Standards and Technology – Ulusal Standartlar ve Teknolojiler Enstitüsü) yeni geliştirmeleriyle FIPS 140-3 Seviye 3 (Beklemeli) sertifikasına sahip.

Sürücü açılışta kendi kendini test ediyor ve belirli bir eşik seviyeye ulaşıldığında otomatik olarak kapanması için ısı ve voltaj koruması içeriyor.  IronKey D500S ‘nin su geçirmez, toz geçirmez, Askeri Standartlarda şok, titreşim ve ezilmeye dayanıklı, epoksi dolgulu sağlam çinko kasası, iç bileşenlerini saldırılara karşı koruyor.

IronKey D500S

Kompleks veya ileri seviye güvenlik için anahtar parola (Passphrase) modlu Çoklu Parola seçeneği, kullanıcının verilerini garanti altına alarak sıkı güvenliğin kilidini açmak için parolayı hatırlamayı kolaylaştırıyor.

Sistem yöneticisi (Admin) Kullanıcı (User) parolasını sıfırlayabiliyor; Kullanıcı parolasının unutulması halinde ise erişimi sağlamak için Tek Kullanımlık Kurtarma (One-Time Recovery) parolasını etkin hale getirebiliyor. Yönetici ve Kullanıcı, sürücüyü güvenilmez sistemlerdeki kötü amaçlı yazılımlardan korumak için oturum tabanlı Salt Okunur modu ayarlayabilirken, Yönetici ayrıca sıfırlanana kadar Genel Salt Okunur (Global Read-Only) modu da ayarlayabiliyor.

Yönetici, verilerin yanlış ellere geçmesini önlemek için verileri yok edecek ve riskli durumlarda yetkisiz erişimi önlemek için sürücüyü sıfırlayacak bir Crypto-Erase parolası da oluşturabiliyor.

 IronKey D500S , XTS-AES 256-bit şifreleme, dijital imzalı ürün yazılımı ile BadUSB ve Brute Force saldırılarına karşı koruma, keylogger ve screenlogger gibi casus yazılımlara karşı koruma için Virtual Keyboard gibi Kingston IronKey serisinin benzersiz özellikleri içeriyor; ayrıca sektörün ilk ikili bölümleme seçeneğine sahip bulunuyor.

Yönetici, gerektiğinde Kullanıcı kısmına dosya sağlamak için kullanılabilecek bir Gizli Dosya Deposu (Hidden File Store) oluşturulmasına izin vererek, hem Yönetici hem de Kullanıcı için iki özel boyutlu güvenli kısım oluşturabiliyor.

Gizli Dosya Depoları, güvenilmez nitelikteki sistemler kullanılırken veya sürücü paylaşılırken, uygun şekilde erişilmediği sürece verileri güvende ve görünmez tutuyor.

İkinci el araçlarda küçük fiyat düşüşleri yaşandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir