iPhone 7’nin pil kapasitesi büyüyecek!

iphone 7 pil kapasitesi ne kadar

Apple iPhone 7 ile ilgili yeni bir iddia var. Ortaya çıkan fotoğraflara göre iPhone 7’nin pil kapasitesi büyüyecek. İşte rakamlar.

Son haftalarda iPhone 7 ile ilgili çok sayıda yeni bilgi ortaya çıkıyor. Bu bilgilerinin hiçbiri Apple tarafından doğrulanmamış olsa da çoğu iddia birbirini destekliyor. Yeni iddia iPhone 7’nin pil kapasitesiyle ilgili. Telefonla ilgili çift kamera, seramik gövde ve ana ekran tuşunun olmaması yönünde söylentileri de gündeme taşımıştık.

iPhone 7’nin pil kapasitesi ne kadar olacak?

Haberimizin içerisinde de görebileceğiniz bir fotoğrafta iPhone 7’nin pili olduğu iddia edilen bir Li-On pil bulunuyor. Pilin üzerinde 7.04 Whr ibaresi dikkat çekiyor. Bu rakam, mevcut iPhone 6s’in pil kapasitesinden daha yüksek.

iPhone 6s’in pilinin üzerinde 6.61 Whr değeri yazıyor. Ortaya çıkan fotoğrafta ise 7.04 Whr rakamı yer alıyor. Buradan yola çıkarak pil kapasitesinde bir artış olacağını söylemek mümkün. Bu artığın oransal olarak karşılığı ise yaklaşık %6.5 seviyelerinde. Ancak şimdiden tam olarak mAh değerini söylemek mümkün değil. Sadece daha büyük olacağından eminiz.

%6.5 oranındaki bu büyüme, yenilenen ve az güç tüketen donanımlarla da birleşince ciddi bir artışla karşı karşıya kalabiliriz. Hemen her iPhone modelinde 1-2 saatlik kullanım ömrü artışı getiren Apple’ın yeni modeli sonbahar aylarında karşımıza çıkacak. O zamana kadar basına yansıyan bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. İlgili fotoğrafı aşağıda görebilirsiniz.

iPhone 7'nin pili

Sony PlayStation 4.5 ile karşımıza çıkabilir!