Ana Sayfa Apple iPhone 5S ve iPhone 6’nın Ekranı Gorilla Glass Olacak

iPhone 5S ve iPhone 6’nın Ekranı Gorilla Glass Olacak

Geçtiğimiz günlere yeni jenerasyon iPhone’lar hakkında pek çok dedikodu ortaya atılmıştı. Bunlardan biri de kullanılacak ekranla ilgiliydi.
Gorilla Glass

Mart ayında çıkan dedikodulara göre yeni nesil iPhone ( iPhone 5S veya iPhone 6) Sapphire kapasitif ekrana sahip olacağı söyleniyordu. Bugün ise yeni nesil iPhone üzerinde Gorilla Glass’ın yeni nesil dayanıklı ekranı kullanılacağı bilgisi geldi. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi Apple’ın ekran konusunda hassas davranması ve Gorilla Glass’ın Sapphire’e göre 3 kat daha fazla dayanıklı olmasına dayanıyor. İlk etapta Apple Sapphire’i düşünmüş olsa bile son tercihi Gorilla Glass olmuş gibi gözüküyor. Bu haberler uzak doğulu malzeme tedarikçilerinden gelmekte ve muhtemelen verilen bir sipariş sonrası çıkmış haberler. Ama bunların yine de birer dedikodu olduğunun unutulmaması gerekli.

Gorilla glass iphone

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting