Apple’dan Gorilla Glass’a Dev Yatırım


Amerikalı üreticilere destek verme kararı alan Apple, Corning’e dev bir yatırım yapma kararı aldı. Corning, Gorilla Glass’ın arkasındaki firma olarak tanınıyor.

Apple, telefon ekranlarının çok daha sağlam olmasını sağlayan Gorilla Glass’ı üreten Corning’e dev bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Amerikalı teknoloji devi Corning Incorporated’a 200 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. İlk iPhone’dan beri birlikte çalıştıkları Corning’e destek olmaktan memnun olduklarını söyleyen Apple CFO’su Jeff Williams, bu yatırımın şirketin Ar-Ge departmanını desteklemek için kullanılacağını söyledi.

Amerikalı teknoloji devinin bu yatırım kararında şirketin son dönemdeki Amerikan dostu politikası önemli rol oynadı. Hatırlayacağınız gibi şirket birkaç gün önce Advanced Manufacturing Fund adlı yeni bir girişim duyurmuştu. Tim Cook bu yeni girişim kapsamında Amerika menşeili üreticilere 1 milyar dolar yatırım yapacaklarını ifade etti. Corning’e yapılan bu 200 milyon dolarlık dev yatırım da bu yeni girişimin ilk adımı oldu.

Galaxy Note 8’de Çift Kamera Olacak Mı?


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin