iPhone 5c’nin Veda Vakti Geldi

apple iphone 5c

Apple’ın akıılı telefonları arasındaki en zayıf model iPhone 5c önümüzdeki yıldan itibaren Apple modelleri arasında yer almayacak.

Şuan için Apple’ın akıllı telefon modelleri arasında iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s ve iPhone 5c yer alıyor ve bildiğiniz gibi iPhone 5c, diğer modellerden gerek tasarım gerekse teknik özellikler açısından oldukça farklı. 2013 Eylül iPhone 5S ile birlikte piyasaya sürülen iPhone 5C, metal malzemenin yerine plastik ve malzemeden üretilmişti.  

apple-iphone-5c-

Teknik özellikler açısından Apple’ın diğer modellerinden oldukça geride olan iPhone 5c’nin başında kara bulutlar toplanmaya başladı. Tayvan’lı Commercial Times’ın haberine göre, Apple’ın planları arasında 2015’in ortasında iPhone 5c’nin üretiminin durdurulması planlanıyor. iPhone 5c, Apple ürün gamının en az ilgi çeken modeli konumunda. İlk piyasaya çıktığı günden itibaren beklenen ilgili göremeyen telefon,  iPhone 6 ve iPhone 6’nın piyasaya çıkmasıyla birlikte neredeyse unutulmaya yüz tuttu.

apple-iphone-5c

Aple iPhone 5c, iPhone 4s’de olduğu gibi, kontratla birlikte ücretsiz verilmeye başlandı. Telefonun kontratsız satış fiyatıysa 450 dolar. Apple’ın 5 renk seçeneğiyle satışa sunulan tek modeli olan iPhone 5c beyaz, pembe, sarı, mavi veyeşil renk seçenekleriyle temin edilebiliyor. 

2018’e Kadar Kablosuz Geniş Bant Ağ Kullanımı 12 Kat Artacak