Ana SayfaAppleiPhone için 1500 dolar ödedi, eve elmalı yoğurt geldi

iPhone için 1500 dolar ödedi, eve elmalı yoğurt geldi

Doğu Çin’in Anhui Eyaletindeki bir kadın, internetten bir iPhone satın aldıktan sonra evine yalnızca bir kutu yoğurt paketi gelince ilgi odağı oldu.

Cuma günü Weibo’da yayınlanan bir videoda, 16 Şubat’ta Apple’ın resmi web sitesinden bir iPhone 12 Pro Max (256G) satın almak için 10.099 yuan (1.563 $) harcayan kadının evine sadece meyvelı yoğurt geldiği gösteriliyor. Liu, paketi kuryeden doğrudan almadığını söyledi. Videoda, “Kurye, paketi yerleşim yerimdeki bir koli dolabına koyduğunu söyledi.” ifadesinde bulundu. Yerel polis Perşembe günü, Liu’nun davasının hırsızlık davası gibi göründüğünü söyledi. Daha önce, hem Apple hem de Ekspres Posta Hizmeti (EMS) – Liu’nun paketini teslim eden China Post’a bağlı bir kurye şirketi – için soruşturma başlatmıştı.

iPhone için 1500 dolar ödedi, eve elmalı yoğurt geldi

Bir EMS müşteri hizmetleri çalışanı Cuma günü Global Times’a olayın hala soruşturma altında olduğunu söyledi. “Bununla özel olarak ilgilenecek meslektaşları atadık” dedi. Apple, soruşturmanın halen devam ettiğini söyleyerek benzer bir yanıt verdi.

Liu’nun deneyimi Cuma günü Çin sosyal medyasında hararetli tartışmalara yol açtı ve birçok Weibo kullanıcısı davanın ardındaki olası yanlışları tahmin etti. Bir Weibo kullanıcısı, “iPhone’u değiştirenin kurye şirketi çalışanları olabileceğini düşünüyorum” diye yazdı. Günler önce benzer bir deneyim yaşadığını ekledi. Başka birisi de Nike’ın resmi alışveriş sitesinden sınırlı sayıda üretilen bir çift ayakkabı satın aldıktan sonra boş bir ayakkabı kutusu almıştı. Bazı kullanıcılar, Liu’nun iPhone’unu Apple’ın resmi sitesi yerine sahte bir siteden aldığını öne sürüyor. Bir kullanıcı, “Pek çok taklitçi alışveriş sitesi var” diye yazdı.

Avrupa Birliği aşılar konusunda ayrımcılık yapabilir

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU