Home Akıllı Telefon iPhone 14 tamir masrafı sanıldığı kadar yüksek değil

iPhone 14 tamir masrafı sanıldığı kadar yüksek değil

0
iPhone 14 Pro kablosuz şarj sorunu yaşıyor

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından satışa sunulan iPhone 14, her geçen gün bir yeni özelliğiyle daha gündeme geliyor.

iPhone 14 tamir masrafı sanıldığı kadar yüksek değil. Teknolojinin gelişmesi bir taraftan akıllı telefonların daha üst seviye özelliklerle donatılmasını sağlarken, diğer bir taraftan ise bu özellikleri satın almak için ayrı, tamir ettirmek içinse ayrı olmak üzere çok daha fazla fiyatlar ödenmesi zorunluluğunu da beraberinde getiriyor. Neyse ki Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da tüketici hakları son derece sıkı kurallarla korunuyor da, tüketiciler büyük markaların gözlerini karartan karlılık politikalarından korunabiliyorlar.

Bilindiği üzere Apple, iPhone 7’den itibaren arka camın değişimini son derece zorlaştırmış ve bunun servisler dışında yapılabilmesini bir hayli güçleştirmişti. Servisler tarafından verilen bu hizmetlerde ise oldukça yüksek tutarlı fiyatlar talep edilmekteydi.

iPhone 14 tamir masrafı sanıldığı kadar yüksek değil

Bununla birlikte son zamanlarda tüketicileri bu tarzı durumlardan koruyabilmek için çıkarılan yasalarla birlikte başlayan “Kendin Onar” furyası, iPhone 14’de iyiden iyiye kendini hissettiriyor.

Her ne kadar henüz iPhone 14 serisi Apple’ın Kendin Onar programına dahil edilmemiş olsa da, cihazın arka camının son derece kolay çıkarılabiliyor olması bu durumun bir ön hazırlığı. Üstelik ünlü onarım platformu iFixit tarafından yapılan incelemelerde, iPhone 14’ün son yılların en kolay açılabilir arka paneline sahip olduğu ve bu durumun da tamir işlemlerini fazlasıyla kolaylaştıracağı duyuruldu. Yalnızca 2 adet vida ve bir adet konnektörle sabitlenen arka panel, Kendin Onar programında sunulacak aletlerle son derece kolay bir şekilde tamir edilebilecektir.

Google Pixel Watch fiyatı ve renk seçenekleri belli oldu

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version