iPhone 14 ekran iddiaları gündeme bomba gibi düştü

iPhone 14

iPhone 14 ekran iddiaları ile alakalı yeni detaylar ortaya çıkıyor. Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple sürekli olarak yeni denemeler yapmaktan kaçınmıyor.

Büyük bir beklenti yaratmayı başaran iPhone 14 ekran iddiaları yeni teknolojileri kendi bünyesinde barındıracak. Samsung OLED ekran teknolojisini, televizyon ve telefon ekranlarında kullanmaya gayret gösteriyor. Apple onun izinden gidecek gibi görünüyor.

iPhone kullanıcı sayısı sürekli olarak artmaya devam ederken aynı zamanda yeni cihazlar ortaya çıkıyor. iPhone 14 daha şimdiden çok büyük bir beklenti yaratmayı başardı. Hem piyasaya ne zaman sürüleceği hem de donanım ve tasarım özellikleri büyük bir merak konusu olmayı başardı. Şimdi ise OLED ekran ile geleceği söyleniyor.

iPhone 14 ekran iddiaları

Apple tarafından geliştirilen bu yeni akıllı telefon modeli kamera özellikleri bakımından ön plana çıkacak gibi görünüyor. Kamerasının ve diğer özelliklerinin önceki iPhone modelleri ile kıyaslanamayacak düzeyde üst düzey bir kaliteye sahip olması bekleniyor. Mesela 48 MP kamera kalitesi bunlardan sadece bir tanesi olacak.

yeni iPhone cihazları

Bu yeni iPhone modeli ile ilgili ön plana çıkan en önemli özellik ise ekran ile ilgili. Samsung tarafından kullanılan OLED ekranlar artık iPhone cihazlarda da tercih edilecek. Böylece kırmızı, yeşil ve mavi piksellerin yer aldığı son derece kaliteli bir ekran performansı ortaya çıkacak.

iPhone SE 3 modeli hakkında yeni iddialar şaşırttı

iPhone 14 ekran iddiaları OLED yönünde kesinleşmek üzere. Fakat işin tuhaf tarafı Samsung yeni akıllı telefon modellerinde AMOLED ekran teknolojisine yöneldi. Buradan bakacak olursak her iki şirketin birbirinin zıttı yönünde ürün ortaya çıkaracağını söyleyebiliriz. Peki sizce yeni iPhone modelinde hangi teknolojilere yer verilmeli? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.