Ana SayfaGenelPanasonic IP tabanlı videolu interkom sistemini duyurdu

Panasonic IP tabanlı videolu interkom sistemini duyurdu

Panasonic, farklı bina sistemleri arasındaki artan entegrasyon ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni bir full IP videolu interkom sistemiyle hizmetinizde.

Yeni IP tabanlı interkom modeli olan VL-VN1900, ağ bağlantılı CCTV kameraları, SIP telefonlar ve ağ video kaydediciler de dahil olmak üzere geniş bir aygıt yelpazesi ile çalışıyor.

Ethernet üzerinden güç kullanan sistem, tek bir kablo ile bağlanarak kurulum güçlüğünü ve maliyetini azaltıyor. Sistem standart PoE (Ethernet üzerinden Güç) kullanarak, kontrol kutusunun eklenmesi ile 2000’e yakın SIP aygıtını destekliyor.

Panasonic Videolu İntercom Pazarlama Müdürü Ye-Un Lee ürünle ilgili olarak, “Pek çok yeni gelişmede zaten ana hat olarak IP tabanlı kablolama bulunuyor; bu da IP videolu interkom sistemlerinin kurulumunu nispeten kolaylaştırmakta.

interkom panasonic

IP tabanlı sistem, zorunlu analog interkom sistemlerinin aksine aynı anda birden çok oturumu destekleyebildiği için işlek büyük bir apartman binasının ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. IP, çok daha fazla aygıtı destekleyebilmesi sebebiyle aynı zamanda daha büyük gelişmeler için de önemli bir ilerleme” yorumunda bulundu.

Sistemin bir parçası olarak yeni bir oda monitörü de piyasaya sürülüyor. VL-MN1000; Panasonic IP kamerasına bağlanan 7 inçlik bir kapasitif LCD dokunmatik ekran olmasının yanı sıra; elektronik kilitlerle tümleşerek doğrudan ekran vasıtasıyla erişim kontrolü sağlamaktadır.

interkom panasonic 3

Ayrıca IP videolu interkom sistemi, geniş açılı bir kamera ile giriş kartları için RFID okuyucuları bulunan ve her bir apartman sakini başına beş adede kadar kartı destekleyen yeni kapı ve lobi istasyonları içermektedir.

Resepsiyon modu, çağrıların doğrudan dairelere gitmesi yerine resepsiyona yönlendirilmesi seçeneğini sunarak apartman sakinlerine özellikle geceleri huzur sağlıyor.

Sistem, bununla birlikte bünyesinde video, ses ve hareketsiz görüntü barındıran geniş bir video kaydetme işlevi sunuyor.

Dünyanın en güvenli mobil iş istasyonları

Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting