Ana SayfaGeneliOS 16 rehber sorunlarını ortadan kaldıracak

iOS 16 rehber sorunlarını ortadan kaldıracak

Apple tarafından geçtiğimiz gün resmen tanıtılan iOS’un yeni sürümü iOS 16, iPhone kullanıcılarının uzun süredir muzdarip oldukları karışık rehber sorununa çare olacak.

iOS 16 rehber sorunlarını ortadan kaldıracak. Apple’ın iOS kullanıcıları için Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden WWDC etkinliği kapsamında tanıttığı iOS 16 sürümü birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Apple’dan yapılan açıklamaya göre, iPhone marka akıllı telefonlarını iOS 16 sürümüne terfi ettiren kullanıcılar, artık rehberlerindeki tekrarlayan isimleri tek bir isim altında otomatik olarak birleştirebilecekler.

iOS 16 rehber

Bilindiği üzere bu özellik bir süredir macOS işletim sisteminde kullanımdaydı ancak iPhone kullanıcıları tüm taleplerine rağmen bugüne kadar böyle bir özelliğe kavuşamamışlardı. İşte iOS 16 ile birlikte artık rehberde farklı isimlerle bulunan aynı numaralar tespit edilerek kullanıcıya bilgi verilecek ve onaylanması halinde bu numaralar tek bir isim altında birleştirilebilecek.

iOS 16 rehber

iOS 16 rehber sorunlarını ortadan kaldıracak

Öte yandan bu haberi okuyan Android kullanıcıları durumu biraz şaşkınlıkla karşılayabilir. Çünkü Android işletim sistemine sahip birçok akıllı telefonda bu özellik zaten oldukça uzun bir süredir mevcut.

iOS 16 rehber

Öte yandan Google Play’de de bu soruna çare olabilecek onlarca farklı uygulama var. Ancak pek çok defa benzerine şahit olduğumuz gibi Apple, daha önce var olan bir özelliği oldukça başarılı bir şekilde tanıtarak yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Son olarak bu özelliği bir an önce kullanmak isteyen iPhone kullanıcılarının, iOS 16’nın resmen kullanıma sunulacağı Eylül ayına kadar sabretmeleri gerektiğini hatırlatalım.

ASUS, e-spor ve premium telefon pazarına odaklanmaya devam ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting