Ana SayfaGundemiOS 15 geldi! Ancak hala birkaç yeni özellik bekleniyor

iOS 15 geldi! Ancak hala birkaç yeni özellik bekleniyor

Apple’ın iOS 15 ve iPadOS 15 sürümleri nihayet yayınlandı. Ancak WWDC’de duyurulan özelliklerin tümü güncelleme ile birlikte gelmedi. İşte detaylar.

Apple iOS 15 sürümünü yayınlandı. Ancak bazı eksiklikler mevcut. SharePlay, geliştirilmiş AirPod Find My desteği, Evrensel Kontrol ve daha fazlası gibi özellikler bekleniyor. Belki de en göze çarpan eksik özellik, kullanıcıların bir FaceTime görüşmesinde arkadaşlarıyla video izlemesine veya müzik dinlemesine olanak tanıyan SharePlay. Apple, SharePlay‘i beta testlerinden çıkardıktan sonraki gecikme konusunda kullanıcıları uyarmıştı. Ancak özelliğin ne kadar önemli olduğu göze alındığında gecikme çoğu kişiye garip geldi. SharePlay’in gecikmesi oldukça kötü çünkü bu yüzden diğer özellikler de gecikiyor. Apple kısa süre önce Fitness Plus için Grup Egzersizlerinin SharePlay çıkana kadar beklemeye alındığını duyurdu.

iOS 15 geldi! Ancak hala birkaç yeni özellik bekleniyor

Apple ayrıca AirPod’lar için daha iyi bir Find My desteğinin bu sonbahara kadar gelmeyeceğini duyurmuştu. Bu özellik WWDC’de duyurulmuştu. AirPods Pro ve Max, Find My ağına bağlanabilecek ve fiziksel olarak yanınızda olmadıklarında bile cihazların bulunması kolaylaşacak. App Storeun oyun içi etkinlikler, canlı video akışları ve diğer sınırlı süreli özellikler gibi şeyleri gösterecek olan uygulama içi etkinlikler özelliği de gelmedi. iPad kullanıcılarının ayrıca, Evrensel Kontrol özelliğini beklemesi gerekecek. Özetle iOS 15 geldi ancak hala sunulmayan bir çok özellik bekleniyor diyebiliriz.

Razer Strider XXL Hybrid mouse mat ile daha sağlam ve hızlı adımlar mümkün

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting