Ana SayfaDonanımIntel Tiger LakeH satışa sunuldu! İşte özellikleri

Intel Tiger LakeH satışa sunuldu! İşte özellikleri

Son dönemde AMD karşısına silik bir görünüm çizen Intel son kozunu da oynadı. 11. nesil Intel Tiger LakeH geçtiğimiz gün satışa sunuldu. İşte bu mobil işlemcinin özelilkleri.

Geçtiğimiz dönemlerde IntelAMD tarafındaki rekabette hep Intel’in bir adım önde olduğunu görüyoruz. Fakat Intel 11. nesilde çok iyi işler çıkaramadı. AMD ise Intel’in aksine çok daha verimli işlemcilerle karşımıza çıkınca işler değişti.

Intel geçtiğimiz gün bu nesildeki son kozunu oynadı ve Tiger LakeH kod ismine sahip i9 11980HK işlemcilerini satışa sundu. Intel’den konu ile ilgili olarak şu satırlara yer verildi.

Intel Tiger LakeH satışa sunuldu! İşte özellikleri

Intel® Core i9-11980HK önderliğinde 11. Nesil Intel Core H-serisi mobil işlemciler (kod adı “Tiger LakeH”), bugün dünya çapında piyasaya sürüldü. Intel Core i9-11980HK, 5,0 gigahertz’e (GHz) varan hızlara ulaşarak oyunlara, içerik üreticilerine ve iş profesyonellerine yönelik dizüstü bilgisayarlarda en yüksek performansı sunuyor.

Intel kurumsal başkan yardımcısı ve Mobil Müşteri Platformları Grubu genel müdürü Chris Walker şunları söyledi; “11. Nesil Intel Core H serisi işlemciler mobil oyunları, içerik üretmeyi ve ticari iş istasyonları sistemlerini yepyeni boyutlara taşıyor. 20 PCIe 4.0 şeridine sahip H serisi işlemciler, çift basamaklı tek çekirdek ve çok çekirdekli performans iyileştirmeleri, üst düzey gameplay, doğrudan bağlı depolama ve oyun meraklıları için platform bant genişliği ile 11. Nesil mobil ailemizin heyecan verici bir uzantısıdır. 11. Nesil H serisi, kullanıcıların oyun oynamasına, yaratıcı olmasına ve ana kart biçim katsayısı fark etmeksizin lider performans ile bağlantı kurmasına olanak tanıyan, sektörde en yüksek performansa sahip mobil işlemcidir.”

Mobil Cihazlarda Masaüstü Kalibreli Oyun Performansı Hakkında: Yeni 11. Nesil Intel Core H serisi işlemcilerle Intel, dünyanın en iyi dizüstü oyun işlemcilerini1 dünyanın dört bir yanındaki gamerlara sunmak için gelişmiş işlemci tasarımından ve PC oyunlarındaki derin uzmanlığından yararlanıyor.

Intel Apple M1 çipini ortadan kaldırmaya çalışıyor!

11. Nesil Intel Core H35 serisi tarafından oluşturulmuş performans ivmesini genişleterek 10 nanometre SuperFin işlem teknolojisine dayanan 11. Nesil Intel H serisi işlemciler, 5.0GHz’e kadar çıkan tek ve çift çekirdekli turbo performans ile sekiz adede kadar çekirdek ve 16 thread içerir. Ek olarak, merkezi işlem birimi (CPU), grafik kartına bağlı yüksek hızlı GDDR6 belleğe doğrudan erişebilir, bu da oyuncuların daha düşük gecikmeyle daha yüksek kare hızları deneyimlemesini ve büyük dokuları daha hızlı yüklemesini sağlar. Mobil işlemci, 10. Nesil H serisi işlemcilere kıyasla merkezi işlem birimine toplam PCIe bant genişliğinin 2,5 katını ve diğer endüstri işlemcilerine kıyasla toplam PCIe bant genişliğinin üç katını sunar.

Bu Son Teknoloji Platform Hakkında: 11. Nesil Intel Core H serisi mobil işlemciler, sınıfının en iyi bileşenleri ve bağlanabilirlik sayesinde içerik üreticilerinin ve iş profesyonellerinin görevlerini nerde olurlarsa olsun daha hızlı yürütmelerini sağlar 3. Bütün dizüstü bilgisayarlar için bir ilk olan 20 şeritli PCIe Gen 4 sunan işlemci, 4k HDR/Dolby Vision video akışı, hızlı depolama ile zengin yapılandırmalar, yüksek performans ve kapasite için hibrit Intel Optane, 6GHz Intel® Killer™ Wi-Fi 6E (Gig +) desteği ve daha hızlı bağlantılar için saniyede 40 gigabayta (GB) kadar ulaşan Thunderbolt™ 4 sunar.

Yeni platform özellikleri aynı zamanda şunları içerir:
• Raid 0’da önyüklenebilir Intel® Rapid Storage Teknolojisine sahip 20 PCIe Gen 4.0 şeridi ve özel bir platform denetleyici hub’ından 24 PCIe Gen 3.0 şeridi içeren toplam 44’e kadar PCIe şeridi.
DDR4-3200’e kadar bellek desteği.
• 40 Gbps’ye kadar veri aktarım hızlarına sahip Thunderbolt™ 4.
• Ayrık Intel ® Killer™ Wi-Fi 6E (Gig+).
• Güç için optimize edilmiş yardımcı ekrana entegre edilmiş Çift Yerleşik Ekran Bağlantı Noktası.
• Bugünün lansmanı, sekiz çekirdekli ve 16 iş parçacıklı Intel Core™ i9-11950H liderliğindeki yeni Intel vPro H serisi işlemcileri ve Intel Xeon W-11000 serisi mobil işlemcileri de tanıtıyor. 11. Nesil Intel vPro platformu üzerine inşa edilen rakipsiz ticari sınıf bilgisayar platformu, kapsamlı donanım tabanlı güvenliğin4 ve çığır açan performansın yanı sıra, mühendisler, veri bilimcileri, içerik üreticileri ve çok iş parçacıklı, performansı yoğun uygulamaları masalarından veya hareket halindeyken halletmesi gereken finansal analistler gibi profesyonel kullanıcılar için güçlü bilgi işlem deneyimleri sunar. Yeni 11. Nesil Intel® Core vPro H-serisi işlemciler ve Xeon W-11000 serisi mobil işlemciler bugün tanıtıldı ve yeni Intel Core vPro platformuyla birleştirildiğinde şunları sunuyor:

intel core i9 unlocked

• Xeon + Hata Düzeltme Kodu (ECC) bellek.
• Intel Donanım Kalkanı – 11. Nesil Intel Core™ vPro® mobil işlemcilerle5 sağlanan Intel vPro platformunda özel olarak mevcuttur, işletmeler için dünyanın en kapsamlı donanım tabanlı güvenliğini ve Windows tabanlı sistemler için fidye yazılımlarını ve kripto madencilik saldırılarını durdurmaya yardımcı olmak için endüstrinin ilk ve tek silikon destekli yapay zeka tehdit algılamasını sağlar5. Ayrıca, ?sadece yazılım çözümlerinden uzun süre kaçmış tüm saldırı türlerini engellemeye yardımcı? çığır açan Intel® Control-flow Enforcement teknolojisi ile donatılmıştır6.
• Intel Toplam Bellek Şifreleme.
• Intel Aktif Yönetim Teknolojisi.
• Intel Derin Öğrenme Desteği.

Geniş Kullanılabilirliğe Sahip Tasarım Çeşitliliği hakkında:11. Nesil Intel Core Mobile H serisi ve Intel Xeon W-11000 serisi işlemciler, bu yıl tüketici, ticari ve iş masası segmentlerinde 80’den fazla ‘enthusiast’ dizüstü bilgisayar tasarımına güç verecek. Dünyanın dört bir yanındaki Intel iş ortaklarına lansmanla gönderilen bir milyondan fazla 11. Nesil H-serisi işlemciyle, ister sık sık yenileme gerektiren oyunlar, ister dayanıklı içerik üretimi veya mobil iş istasyonları olsun, mobil bilgi işlem söz konusu olduğunda başka hiç kimse insanlara daha fazla seçenek ve kullanılabilirlik sunmuyor.

Çip kıtlığı sanıldığından daha uzun sürecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting