Ana SayfaGenelInstagram'da bütün videolar reels oldu

Instagram’da bütün videolar reels oldu

Instagram, bundan sonra platforma yüklenen 15 dakikadan kısa tüm videoları Reels videosu olarak gösterecek.

TikTok’un özelliklerle gençlerden gördüğü yoğun ilgi sayesinde hızla büyümesi diğer sosyal medya şirketlerini de TikTok’u taklit etmeye yönlendiriyor. TikTok benzeri bir sosyal medya deneyimi sunmak için harekete geçen bu şirketlerin başında ise Meta geliyor. Bir yandan Facebook’taki akışı TikTok benzeri bir sisteme çevirmenin hazırlıklarını yapan Meta, bir yandan da Instagram’ı gitgide TikTok’a benzetiyor.

Hatırlayacağınız üzere Meta’nın Instagram’a yüklenen tüm videoları otomatik olarak Reels’a dönüştürecek yeni bir özelliği test etmeye başladığını bu ayın başında sizinle paylaşmıştık. İlk başta sınırlı sayıda kullanıcıyla test edilen bu özellik, bu hafta tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde uygulamaya konuldu. Bundan sonra platforma yüklenen 15 dakikadan kısa tüm videolar Reels videosu olarak gösterilecek.

Meta, Instagram Reels'e yeni düzenleme araçları ekliyor

Meta böylece Reels tarafında kullanıcılarına sunduğu videoların sayısını bir anda kayda değer ölçüde arttırmayı hedefliyor. Çünkü hesabı dışarıya açık olan kişilerin yüklediği videolar, Reels bölümünde tanımadıkları insanların da önüne çıkacak. Böylece hem içerik üreticileri videolarıyla daha geniş bir kitleye ulaşacak hem de Reels bölümünde kullanıcılara sunulan orijinal içerik sayısı epey artmış olacak.

Reelslar bugün uygulamada en çok ilgi gören içerikler haline gelmiş durumda. Uygulamada geçirilen sürenin önemli bir bölümü Reels izleyerek geçiriliyor. Meta’nın tüm videoları Reels olarak yükleyecek olmasının sebebi de Reels’ların gördüğü bu yoğun ilgi. Ve tabii TikTok’un önlenemez yükselişi.

Netflix 1 milyon abone daha kaybetti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting