Ana SayfaGenelInstagram akışta bazı değişiklikler yapacak

Instagram akışta bazı değişiklikler yapacak

Instagram, daha fazla öneri de dahil olmak üzere ana besleme için bazı ek değişiklikleri test edecek. İşte tüm detaylar.

Instagram kişilerin akışlarına özel bazı değişiklikler sunacak. Takip etmediğiniz hesaplardan gelen ekstra içerik, “sevdiğiniz şeylere dayalı olarak” varsayılan algoritmik özet akışında baloncuk olarak çıkmaya başlayacak. Uygulama, bu deneyimin kişiselleştirileceğini ve takip ettiğiniz hesapların sayısı ve uygulamayı ne sıklıkta kullandığınız gibi faktörleri hesaba katacağını söylese de, önerilen bu gönderilerden kaç tanesini göreceğiniz belli değil.

Instagram akışta bazı değişiklikler yapacak

Instagram’ın önerilere daha fazla önem verdiği göz önüne alındığında, bu özellik büyük bir sürpriz değil. Halihazırda takip etmediğiniz kişilerin fotoğraflarını ve videolarını göstermek etkileşimi artırabilir. Ancak uygulama, arkadaşları, aileleri ve gönderileri etrafında toplanmış daha iyi bir deneyim isteyen insanları rahatsız etme riskini ortadan kaldırmak istiyor.

Bununla birlikte Instagram, insanlara uygulamadaki deneyimlerini zaman içinde kişiselleştirmeleri için daha fazla yol sunmayı vaat ediyor. Mart ayında uygulamaya iki besleme daha eklendi. Artık takip ettiğiniz hesaplardaki gönderiler ters kronolojik sırayla gösterilecek. Bu arada Favoriler sekmesi, 50 hesaba kadar hesap eklemenize olanak tanıyacak. Sol üst köşedeki Instagram simgesine dokunarak yayınlar arasında geçiş yapmanız mümkün olacak. Uygulama ayrıca gönderilerin akışta nasıl görüntülendiğine ilişkin bazı ince ayarları test ediyor. Gönderilerin “tam ekran” bir görünüme sahip olacağını söylüyor. Videoları da daha belirgin hale getirmeyi planlıyor.

Siber güvenlik uzmanlık kiti Endpoint Security Cloud Pro ‘yu piyasaya sundu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting