Ana SayfaDosya KonusuHyperX Fury DDR4 RGB ile renkli ve yüksek performans mümkün

HyperX Fury DDR4 RGB ile renkli ve yüksek performans mümkün

RGB aydınlatma sistemlerinin pek çok oyuncu için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Modifiye kasa iskeletleri, ekran kartları, mouse’lar ve klavyelerde görmeye alışık olduğumuz RGB sistemler, son yıllarda anakartlara hatta RAM’lere kadar uzanmayı başardı. Piyasadaki önemli oyunculardan bir tanesi de HyperX ve şimdi de yeni RAM belleği Fury DDR4 RGB ile karşımızda.

HyperX Fury DDR4 RGB ile renkli ve yüksek performans mümkün

Fury DDR4 RGB belleğin 8 ve 16GB olmak üzere iki farklı kapasitesi bulunuyor. Bize, deneyimleyebilmemiz için 8GB’lık modül geldi. Tabii şunu başta söylemekte fayda var, günümüz yeni nesil oyunlarında ve 3D uygulamalarda yüksek performans için tek bir bellek ile hareket etmek zor. Örneğin en azından 16GB DDR4 bellek iyi olacaktır. Tabii dahası da artı anlamına geliyor, ki RGB aydınlatma tarafında da, yani kozmetik olarak da PC’nize artı değer katacağı bir gerçek.

HyperX Fury DDR4 RGB ile renkli ve yüksek performans mümkün

Metal kaplı tasarımla gelen ve yüksek ısınmaları engelleyen formda hazırlanan belleğin üst kısmında ise RGB panelini görüyoruz. İster mevcut RGB renkleri kullanın, isterseniz de kendi özel aydınlatma seçeneklerinizden faydalanın. HyperX, burada size pek çok seçenek sunarak sizi bir nevi özgür kılıyor diyebiliriz. Çünkü ister firmanın hazırladığı NGENUITY yazılımını kullanın, isterseniz de üçüncü parti üreticilerin hazırladığı programları kullanın. Asus, Gigabyte ve MSI’ın programları örneğin.

Bildiğiniz gibi DDR4 modüller, DDR3’lere kıyasla daha yüksek performans sunarken daha az güç tüketiyor. Dolayısıyla ürünümüz de üst seviye kategoride yer alıyor. 2400 MHz ve 2666 MHz hızlarda tak çalıştır olarak işlev görebilen ürün, Intel Extreme Memory Profile desteği sayesinde 3466 MHz hıza dahi ulaşabiliyor. Ayrıca hem AMD hem de Intel işlemciler tarafında tam uyumlu çalıştığını da belirtmeliyiz.

Form faktör: UDIMM
Tak çalıştır: Evet
Hızlar: 2400, 2666, 3000, 3200, 3466
Voltajlar: 1.2V, 1.35V
Modül kapasiteleri: 8GB, 16GB
Set kapasiteleri: 16GB, 32GB, 64GB
Tekli modüller: Evet
Yükseklik: 41,24mm

Malware (Zararlı yazılım) nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting