Ana Sayfa Genel Huawei ve Avrupa Birliği sonunda anlaştı

Huawei ve Avrupa Birliği sonunda anlaştı

Geçtiğimiz günlerde sıkı bir mücadele başlatması düşünülen Huawei ve Avrupa Birliği çoğunlukla anlaştı. Her ne kadar tarafından çok yoğun bir baskı uygulansa bile, yine de Huawei bu konuda galip sayılıyor. İşte haberimizin detayları.

AB’nin Dijital Ekonomiden Sorumlu Komiseri Thierry Breton, yeni standartların “sıkı ve tedbirli” olduğu konusunda kendisinden son derece emin. 5G hizmetlerinin Avrupa’daki kullanıcılara sunulmasında önemli rol oynayan Huawei’ye güvenlikte sorun yaratabileceği eleştirileri ise henüz bitmedi. Birçok ülke Huawei’yi ajan olarak görüyor.

Huawei ve Avrupa Birliği masaya oturdu

ABD, geçen sene Avrupa’da mekik dokumuş ve AB üyesi ülkelerden Huawei’yi şebekelerinden çıkarmalarını telkin etmişti. ABD’den ya da Çin’den misilleme gelmemesi için birlik ülkeleri 5G konusunda daha temkinli davranıyor.

Avrupa, iki büyük dev olan ABD ile Çin arasında kaldı. AB ülkelerinin çoğunluğu, büyük bir ticaret ortağı olan Çin Halk Cumhuriyeti’ni kaybetmek istemiyor. Çin ticaret merkezi olması nedeniyle korkulan bir aktör. Çin’in Almanya Büyükelçisi Wu Ken, geçen aralık ayında yaptığı açıklamada Almanya’nın Huawei’yi yasaklaması konusunda bazı tehditler ortaya atmıştı.

AB’den ayrılan İngiltere’nin Kültür Bakanı Nicky Morgan, Huawei’yi kritik ulusal altyapıdan uzak tutacaklarını ısrarla vurguluyor. Şimdilik AB ve Huawei anlaştı diyebiliriz. AB ülkeleri, birçok konuda Huawei’yi sınırlayacak ancak tamamen dışlamayacak. Sizce Huawei ile ilgili alınan kararlar doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Huawei EMUI 10 alacak cihazları resmen açıkladı!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting