Huawei Mate 20 için ilk adımı attı


Akıllı telefon pazarının en çok sevkiyat gerçekleştiren 3 isminden biri olan Huawei yeni amiral gemisi modeli için ilk adımı attı. İşte Huawei Mate 20 hakkındaki ilk detaylar.

Akıllı telefon sektöründeki pek çok üretici gibi Huawei de yıl içerisinde 2 farklı amiral gemisi modeli geliştiriyor. Bu modellerden birisi P serisine aitken, diğeri ise Mate serisi bünyesinde karşımıza çıkıyor.

Hatırlanacağı üzere Huawei geçtiğimiz yıl P serisinin isimlendirmesinde bir değişikliğe gitmiş ve sıradaki modeli P11 yerine P20 ismiyle satışa sunmuştu.

Şimdiyse aynı şeyin Mate serisinde de yapılabileceği ortaya çıktı. Bilindiği gibi geçtiğimiz sene satışa sunulan Mate modeli Mate 10 olarak adlandırılmıştı. Dolayısıyla bu sene çıkacak olan cihazın da Mate 11 ismini taşıması bekleniyordu.

Fakat Huawei geçtiğimiz gün Mate 20 ismini patentledi. Dahası, Çinli üretici Mate 90’a kadar olan tüm ondalık isimlerinde patentini aldı.

Huawei Mate 20 hakkında ilk detaylar ortaya çıktı

Bu doğrultuda önümüzdeki dönemde tanıtılacak olan Mate modellerinin de ondalık dilimler üzerinden adlandırılacağını söyleyebiliriz.

Önümüzdeki dönemde tanıtılacak olan model Huawei Mate 20, sonraki model de muhtemelen Mate 30 olacaktır.

Açık konuşmak gerekirse, 10 sayısından sonrakiler, telefon modeli için pek de uygun durmuyor. Doğrusu Mate 11 demektense, Huawei Mate 20 demek daha işlevsel duruyor. Elbette bu konuda da tercih tamamen üreticilerin inisiyatifine kalmış durumda. Sonuç olarak Mate serisinin yeni üyesinin Mate 20 olacağı artık kesinleşti diyebiliriz.

Apple, iPhone X ve iPhone SE üretimini durduruyor


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin