Ana sayfa Mobil Huawei Intel ve Qualcomm'dan da darbe yedi!

Huawei Intel ve Qualcomm’dan da darbe yedi!

Huawei, Google’ın ardından Intel ve Qualcomm cephesinden de bir darbe aldı. İki dev donanım üreticisi, Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldı!

Teknoloji dünyası Huawei’nin sonunu getirecek karar ile dünden beri çalkalanıyor. Google’ın Huawei’nin Android lisansını iptal etmesi ve firmayı Android’in açık kaynaklı sürümünü kullanmasına yönlendirmesi, firma için sonun başlangıcı olmuştu. Bugün ise Google’ın ardından bir darbe de Intel ve Qualcomm cephesinden geldi.

Huawei’ye bir darbe de Intel ve Qualcomm’dan!

Huawei telefonlarına donanım desteği sağlayan Amerika menşeli iki dev donanım üreticisi, Çinli firma ile olan ilişkilerini askıya aldığını açıkladı. Bu iki dev firmanın yanında; Broadcom ve Alman üretici Infineon Technologies de yürürlükte olan iş anlaşmalarını iptal edeceğini açıkladı.

Huawei’nin şimdilik ne yapacağı bilinmiyor. Amerika merkezli firmalara güvenip dünyaya açılan firma, Amerika merkezli firmaların desteğini çekmesi ile telefon pazarından silinme noktasına gelebilir.

Huawei’nin Android lisansı iptal edildi! Huawei için yolun sonu mu görünüyor?

Huawei’nin şimdilik geri adım atma gibi bir girişimi olmadığı gibi bu yaptırımların haksızlık olduğunu düşünmesi ilginç. Bakalım ilerleyen günlerde akıllı telefon pazarında sonu Nokia gibi olacağı öngörülen Huawei, geri adım atıp Amerika Birleşik Devletleri’nin şartlarını kabul edecek mi?

Intel ve Qualcomm

Umarız iki ülke arasındaki gerginlik en kısa zamanda tatlıya bağlanır ve Huawei gibi dev bir firmanın akıllı telefon pazarından çekilmesine şahitlik yapmayız.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler