Huawei Honor 5X’e Anroid 6.0 Sürprizi

huawei honor

Önümüzdeki günlerde tüm dünyada satışa sunulacak olan Huawei Honor 5X, çıkışından kısa bir süre sonra Android 6.0 Marshmallow güncellemesine kavuşacak.

Tayvanlı telefon üreticisi Huawei, yeni orta segment akıllı telefonu Huawei Honor 5X‘i Kasım ayında resmi olarak tanıttı. Ancak telefon yakın zamana kadar sadece Çin’de satılıyordu. Bu aydan itibaren ise diğer bölgelerdeki kullanıcılar da telefonu satın alabilecekler. Huawei Honor X, çok yakında Amazon üzerinden satışa sunulacak. Üstelik telefonun dünya genelindeki çıkışı, Huawei telefon tercih edenleri sevindirecek bir sürprizle geliyor.

huawei-honor-5x2

Bildiğiniz gibi Huawei Honor 5X, Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle piyasaya sürülmüştü. Ancak telefonun dünya genelinde satışa sunulmasıyla birlikte işletim sisteminde yükseltmeye gidilecek. Önümüzdeki günlerde tüm dünyada satışa sunulacak olan telefon, çıkışından günler sonra Android 6.0 Marshmallow’a geçecek. Huawei’nin bu hamleyle telefonun satışlarını önemli ölçüde arttıracağı tahmin ediliyor. Honor 5X’in Amazon’daki satış fiyatı 200 dolar.

Instagram Aramaları Artık Daha Kapsamlı Sonuç Verecek