Ana sayfa Genel Huawei harita servisi geliştiriyor

Huawei harita servisi geliştiriyor

ABD yönetimi ile sorun yaşadığı için Android ve Google servislerine erişimi kısıtlanan Çinli Huawei harita servisi geliştirmeye karar verdi.

Huawei harita servisi ile ABD ambargosuyla savaşacak

Kendi harita servisini geliştirecek olan şirket böylece Google Map’e karşı ciddi bir alternatif oluşturmuş olacak. Ayrıca Çin için de kendi harita servisine sahip olmak önemli bir avantaj olarak kabul ediliyor.

Öte yandan Çinli şirket bu harita servisinin, yerel araç paylaşım servisi gibi ortaklardan gelecek olan verilerle zenginleşeceğinin altını çiziyor. Ancak dünya şehirlerinin haritalarının temel bilgisinin nereden geldiği açıklanmıyor. Huawei’nin temel harita bilgisini Yandex’ten almış olabileceğinin altı çiziliyor.

Çinli teknoloji şirketinin ayrıca dünya çapına yayılmış olan GSM istasyonları aracılığıyla da pozisyonlandırma konusunda önemli bir avantaja sahip olduğunun altı çiziliyor. Ancak bu teknik konuların detayları hakkında bilgi verilmiyor.

Spotify zam yapmaya mı hazırlanıyor?

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler