Ana SayfaGenelHuawei harita servisi geliştiriyor

Huawei harita servisi geliştiriyor

ABD yönetimi ile sorun yaşadığı için Android ve Google servislerine erişimi kısıtlanan Çinli Huawei harita servisi geliştirmeye karar verdi.

Huawei harita servisi ile ABD ambargosuyla savaşacak

Kendi harita servisini geliştirecek olan şirket böylece Google Map’e karşı ciddi bir alternatif oluşturmuş olacak. Ayrıca Çin için de kendi harita servisine sahip olmak önemli bir avantaj olarak kabul ediliyor.

Öte yandan Çinli şirket bu harita servisinin, yerel araç paylaşım servisi gibi ortaklardan gelecek olan verilerle zenginleşeceğinin altını çiziyor. Ancak dünya şehirlerinin haritalarının temel bilgisinin nereden geldiği açıklanmıyor. Huawei’nin temel harita bilgisini Yandex’ten almış olabileceğinin altı çiziliyor.

Çinli teknoloji şirketinin ayrıca dünya çapına yayılmış olan GSM istasyonları aracılığıyla da pozisyonlandırma konusunda önemli bir avantaja sahip olduğunun altı çiziliyor. Ancak bu teknik konuların detayları hakkında bilgi verilmiyor.

Spotify zam yapmaya mı hazırlanıyor?

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting