HP teknolojisiyle tasarlanan Reebok x Botter spor ayakkabısı

Botter

Reebok, HP ve New Guards Group, 2023 Paris Moda Haftası’nda podyuma çıkarak lüks marka Botter ile birlikte yeni bir konsept spor ayakkabısı tanıttı.

Her iki markanın felsefesini bir araya getiren Reebok x Botter konsept spor ayakkabısı, Botter’ın okyanusa olan sevgisini ve bağlılığını gösteren ve efsaneye göre Yunan Tanrıçası Venüs’ün saçlarını taramak için kullandığı Murex isimli deniz kabuğunun eşsiz görünümü ile Botter’ın 2017’de piyasaya sürdüğü ve çok beğenilen “Banker” stiline sahip ikonik bir vintage Reebok futbol ayakkabısı silueti ile birleştiriyor.

Botter

Ayakkabının kalıbını saran sıra dışı ve benzersiz yeni form, Barselona’da bulunan HP 3D Baskı ekibiyle birlikte HP Multi Jet Fusion adı verilen bir teknoloji kullanılarak oluşturulup tasarlandı.  Önce gri spor ayakkabılar basıldı; sonrasında ise Botter’in 2023 Paris Moda Haftası koleksiyonunda yer alan Karayip Denizi tonlarını vermek üzere elle boyandı.

Botter

Sonuç sadece yenilikçi ve lüks bir parça değil, aynı zamanda geleneksel spor ayakkabı üretimine sürdürülebilir bir alternatif. HP Multi Jet Fusion, 3D baskının tüm potansiyelini ortaya çıkarırken daha enerji-verimli ve sürdürülebilir teknikleri keşfederek tasarım ve üretimi yeniden keşfetmek için yaratılmış bir işlev sergiliyor.  Sürecin temelinde atık olmaması, geri dönüştürüldüğünde yüksek oranda yeniden kullanılabilir olan TPU adlı bir malzeme kullanılması ve aşırı üretim sorununu çözebilecek satış sonrası ürünler yapmak için yeterince çevik olması gibi ilkeler yer alıyor.

Botter

HP teknolojisi ile ortaya çıkarılan Reebok x Botter konsept spor ayakkabısı, şirketin Authentic Brands Group (Authentic) tarafından satın alınmasından bu yana Reebok’ın New Guards Group ile birlikte inovasyon, sürdürülebilirlik ve moda alanlarında attığı ilk adımı temsil eden bir proje. Paris Moda Haftası’ndaki bu ilk tanıtım, gelecekteki gelişmelerin heyecan verici bir işareti.

Huawei Watch D inceleme: Tansiyon ölçebilen akıllı saat!