adidas’tan Dijital Işık Sentezi kullanılarak üretilen Futurecraft 4D

1491912192 adidas FUTURECRAFT4D PRODUCT HERO

Sporcuların oyunlarında fark yaratmalarına katkıda bulunma tutkusundan vazgeçmeyen adidas, Carbon öncülüğünde geliştirilen Dijital Işık Sentezi teknolojisini kullanarak, dünyada orta tabanı ışık ve oksijenle işlenen ilk yüksek performans ayakkabısı Futurecraft 4D ’yi yarattı.

Futurecraft 4D, markanın, Futurecraft yolculuğunun bir meyvesi. adidas’ın bu yolculuğu, her bir sporcuya en iyisini sunmak için yeni teknolojileri, tasarımları ve işbirliklerini keşfederek, zanaatkârlığın geleceğini belirlemeyi amaçıyor.

Futurecraft 4D’nin orta tabanı, 17 yıllık bir koşu deneyimi sayesinde elde edilen veriler sonucunda ortaya çıktı. Bu teknoloji, geleneksel prototip ile kalıp oluşturma ihtiyacını ortadan kaldıran öncü bir dijital ayakkabı parçası yaratma tekniğinden oluşuyor. Böylece, işlevsellik gerçekliğe dönüşüyor. Aynı zamanda, bu yeni teknoloji sayesinde, adidas artık tamamen farklı bir üretim ölçeğinde ve performans kalitesinde hizmet veriyor. 3D baskı yönteminden resmen ayrılarak, spor sektöründeki eklemeli üretim tekniğini yepyeni bir boyuta taşıyor.

1491912192 adidas FUTURECRAFT4D PRINT HERO

adidas Grup Üst Düzey Kurul Üyesi, Global Marka Sorumlusu Eric Liedtke şunları söyledi:

 “Dijital Işık Sentezi teknolojisi ile, tasarım ve üretimde çığır açarak, geçmişin sınırlarının da ötesine yolculuk ediyoruz. Bu yolculuğumuzun ilham kaynağı sporcu bilgisi ve çevik imalat süreçleridir. Sektörümüz için yeni bir rota çizerek, yalnızca ne yaptığımızı değil, nasıl yaptığımızı değiştiriyor ve yaratıcılığımızı serbest bırakabiliyoruz.”

Dijital Işık Sentezi, Carbon şirketi tarafından geliştirilen bir teknoloji. Bu teknoloji, yüksek performanslı, dayanıklı polimer yapıdaki ürünlerin geliştirilmesi amacıyla, dijital ışık korumasını, oksijen geçirgenliğine sahip optikleri ve programlanabilir sıvı reçineleri kullanan, çığır açan bir işlem. Futurecraft 4D adidas’ın ilk Dijital Işık Sentezi uygulaması ve markanın sporcu kaynaklı elde edilen verileri esas alan tasarım ve üretim dünyasına attığı adımı ortaya koyuyor. Tüm sporcular için en iyi koşu ayakkabısını yaratma yolundaki tutkusuyla adidas, fonksiyonel bölgeleri, Dijital Işık Sentezi teknolojisiyle işlenen bir orta taban tasarımına dönüştürebilmek adına, koşu verilerini sakladığı kütüphanesini analiz etti. Geleneksel üretim teknolojilerinin aksine Dijital Işık Sentezi teknolojisi, adidas’ın hareket kabiliyeti, tamponlama, sabitlik ve rahatlık açısından her bir sporcunun ihtiyacına tek bir bileşenle kesin olarak cevap verilebilmesini sağlıyor. Carbon’un benzersiz programlanabilir reçine platformu, malzeme dayanıklılığı ve kauçuk duyarlılığı yönüyle eşi benzeri olmayan bir performans sunuyor.

1491912192 adidas FUTURECRAFT4D PRINT DETAIL

300 çift Futurecraft 4D, aile ve yakın çevre için 2017 yılının Nisan ayında piyasaya sunulacak.

Bunu 2017 Sonbahar Kış Koleksiyonu için 5000’den fazla çift takip edecek ve gelecek sezonlarda da bu sayı artarak devam edecek. Dijital Işık Sentezi, donanım, yazılım ve moleküler bilim yoluyla ürün geliştirilmesi alanında devrim yaratmak için çalışan ve Silikon Vadisi şirketlerinden biri olan Carbon tarafından geliştirildi. Bu yeni üretim şekli, adidas tasarımcılarının, spor bilimcilerinin ve mühendislerin hayallerindeki en zorlu tasarımları bile gerçeğe dönüştürebilmelerini sağlıyor. Daha da önemlisi, geleneksel eklemeli üretim yöntemlerindeki (3D gibi) düşük üretim hızı ve hacmi, zayıf yüzey kalitesi ya da renk ve malzeme kısıtlaması gibi eksikliklerin üstesinden geliyor. Geleneksel üretim yöntemlerinin yarattığı sınırların kaldırılışı, adidas’a, tüketicilerine en iyi ve en ilerici ürünleri, her zamankinden de daha hızlı sunma imkanı sağlıyor.

1491912193_adidas_FUTURECRAFT4D_PRODUCT_DETAIL2_BLACK

adidas, 2014 yılında, Futurecraft ile birlikte, eklemeli üretimi; ürünlerin geliştirilme yollarını değiştirecek bir araç olarak görmeye başlamış ve bundan bir yıl sonra da; markanın ilk 3D baskılı performans ayakkabısı olan Futurecraft 3D Runner serisini piyasaya sürmüştü. Carbon ile birlikte; eklemeli üretim yöntemlerinde çığır açan adidas bugün; Dijital Işık Sentezi teknolojisine sahip ayakkabıların piyasada artması ve seri olarak üretilmesi yolunda kararlılığını sürdürüyor. Marka, Carbon ile yeni malzeme ve makine geliştirmeye ve gelecekte yenilikler sunmaya devam edecek.  Dijital Işık Sentezi, kullanıcıya, ne zaman ve nerede isterse; kendi fizyolojik verilerine uyarlanabilen, ısmarlama performans ürünleri sağlayan Speedfactory’nin de ayrılmaz bir parçası olacak.

WD, My Passport Wireless Pro hard diskini güncelledi