Hellblade Senua’s Sacrifice inceleme puanları yayınlandı

Hellblade Senua’s Sacrifice

Ninja Theory tarafından geliştirilen RPG tabanlı aksiyon oyunu Hellblade Senua’s Sacrifice için inceleme puanları yayınlandı. İşte konu ile ilgili detaylar.

2017’nin merakla beklenen oyunlarından biri olan Hellblade Senua’s Sacrifice nihayet raflardaki yerini aldı. Oyunun çıkmasıyla birlikte, dünyanın önde gelen oyun mecraları da oyuna ait inceleme notlarını yayınladılar.

Hellblade Senua’s Sacrifice, RPG tabanına sahip aksiyon temalı bir yapım. Oyunun genel özelliği ise diğer Ninja Theory oyunları gibi biraz zor olması. Oyun dünyasına az çok aşina olanlar bilirler. Ninja Theory tarafından geliştirilmiş olan yapımları, en kolay zorluk seviyesinde bitirmek bile son derece zorlayıcı olabiliyor.

Muhtemelen Hellblade Senua’s Sacrifice’ta da durum pek farklı değildir. Oyunun aldığı inceleme puanlarına dönecek olursak, genel itibari ile yapımın başarılı olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır. İlgili inceleme notlarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Destructoid – 7
Game Informer – 8
GamesBeat – 95/100
Gamespot – 8
PCGamer – 78/100
The Jimquisition – 1
EGM – 8.5
Push Square – 8
IGN – 9
Hobby Consolas [Spanish] – 91/100
Everyeye.it [Italian] – 6.5
God is a Geek – 9

Hellblade Senua’s Sacrifice inceleme notlarına baktığımızda dikkat çeken ilk detay, not yelpazesinin son derece geniş olması.

Ne kadar enteresandır ki oyuna 100 üzerinden 95 veren de var, 10 üzerinden 1 verende. Normal şartlarda herhangi bir oyun için verilen inceleme puanlarında bu kadar oynama olmazdı. Fakat Hellblade Senua’s Sacrifice’ta son derece farklı puanlar mevcut. O yüzden bu  oyunu satın almadan önce, oynanış videoları ve çeşitli verileri iyice incelemenizi tavsiye ederiz.