Halkbank personel alımı başvuru süreci başladı

halkbank personel alımı

Halkbankası’da görev almak isteyenler için online olarak yapılacak sınav başvurusu süreci başladı. Peki işlemler nasıl olacak ve nereden başvuru yapılacak?

Halkbank personel alımı başvuru süreci için beklenen açıklama yapıldı ve Anadolu Üniversitesi aracılığı ile yapılacak sınavın detayları ortaya çıktı.

Halkbank personel alımı başvuru işlemleri şöyle olacak:

Bankada banko görevlisi olarak işe girmek isteye memur adaylarında aranan nitelikler, sıav tarihleri ve başvuru tarihleri haberimizde yer alıyor.

Başvurular, 29 Haziran – 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında online olarak yapılacak. Adaylar başvurularını, https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden yapacaklar.

Sınava başvuru ücreti 95 TL olacak. Sınav ücretini https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ web sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Veya Halkbank gişelerinden ya da internet şubesi üzerinden, başvuru yaptıktan sonra ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

FCC Huawei ve ZTE için yine casus dedi

Sınavlar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Eskişehir, Giresun. Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya. Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize. Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon. Yalova, Yozgat illerinde yapılacak ve bu illerdeki şubelerde çalışacak görevliler seçilecek.

halkbank personel alımı

Sınava başvurmak içinse şu şartlar aranıyor:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak.

ç) Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak.

d) Yaş kriterine ilişkin olarak; Müfettiş Yardımcılığı için, lisans mezunları için 01.01.1992 ve sonrası, Yüksek Lisans/Doktora mezunları için 01.01.1990 ve sonrası. İç Kontrolör Yardımcılığı için, 01.01.1993 ve sonrası, Uzman Yardımcılığı için, ise 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak.

Halkbank personel alımı için Mezuniyet dışında gerekenler

e) Mezuniyet kriterine ilişkin olarak; Müfettiş Yardımcılığı için, Tablo-1’de belirtilen öğrenim süresi en az 4 yıl olan lisans bölümleri. arasından mezun olmak veya Tablo-1’de belirtilen Mühendislik bölümlerinin dışında kalan Mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte İşletme ya da Ekonomi dallarında yüksek lisans derecesi almış olmak. İç Kontrolör Yardımcılığı için, Tablo-1’de belirtilen öğrenim süresi en az 4 yıl olan lisans bölümlerinden mezun olmak veya Tablo-1’de belirtilen Mühendislik bölümlerinin dışında kalan Mühendislik bölümlerinden mezun olmakla birlikte İşletme ya da Ekonomi dallarında yüksek lisans derecesi almış olmak. Uzman Yardımcılığı için, üniversitelerin (bölüm kısıtlaması olmaksızın) öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden mezun olmak. veya bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden 14.08.2020 itibarıyla mezun olmak.

f) Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak. Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, gerekli tahlil ve tetkiklerle belgelemek (Sağlık Belgeleri; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)

g) Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, askerlik yükümlülüğünden muaf ya da en az 31.12.2020 tarihine kadar tecilli olmak veya bedelli askerlik yapacak olmak.

ğ) Başka bir kuruma karşı zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmamak.

h) Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak.

ı) Müfettiş Yardımcılığı tercih edecek adaylar için; Türkiye Halk Bankası A.Ş. Müfettiş Yardımcılığı ve BT Müfettiş Yardımcılığı mülakatlarına daha önce katılmamış olmak. İç Kontrolör Yardımcılığı tercih edecek adaylar için; Türkiye Halk Bankası A.Ş. İç Kontrolör Yardımcılığı ve BT İç Kontrolör Yardımcılığı mülakatlarına daha önce katılmamış olmak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir