Ana SayfaDonanımGoogle’ın Yeni Arabası Görenleri Hayrete Düşürüyor

Google’ın Yeni Arabası Görenleri Hayrete Düşürüyor

Geçtiğimiz günlerde Google tarafından yayınlanan bir video izleyenleri hayrete düşürmeye yetti. Bu videonun konusu ise Google’ın 2011 yılından bu yana üzerine çalıştığı sürücüsüz araç konsepti. 

Aşağıda izleyeceğiniz videoda gördüğünüz gibi araç kendi kendin kontrol edebilen bir yapıya sahip ve sürücünün yapması gereken sadece gideceği yerin adresin araca iletmek. Bu işlemin ardından sürücü bir yolcu gibi davranarak araba kullanmanın dışında farklı işlerle uğraşabiliyor. Google 2011 yılının başlarında başladığı sürücüsüz araç kontrol sistemini kısa zamanda bir hayli geliştirdi. Kontrol sistemi şu anda kullanıcıların beğenisne sunulacak durumda, fakat aracın belli testlerden başarıyla geçmesi şart. Bu testlerin yapılması ve tekrarlanması da uzun süre alan işler. Konu hakkında konuşan Google sürücüsüz araç ürün müdürü Anthony Levandowski bu yeni ve bir o kadar da ilgi çekici aracın 3 ila 5 yıl arasında satışa sunacakları bilgisini verdi.

- Reklam -

Gogle’ın sürücüsüz aracı şimdilik sadece Amerika’nın Kaliforniya, Nevada ve Florida eyaletlerinde test ediliyor. Diğe eyaletlerdeki kurallar bu tarz bir aracın yol çıkmasını engelliyor. Google aracı geliştirmesinin yanı sıra Amerika’daki eyaletlerin farklı kurallarını da aşmak için çabalıyor.Anthony Levandowski önlerinde uzun bir yol olduğunu ve kurallara karşı çıkmadan ortak bir yol bularak bu tarz sorunları aşabileceklerini belirtiyor.

google sürücüsüz aracı

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting