Ana SayfaGenelGoogle, yeni nesil AR gözlüklerini tanıttı

Google, yeni nesil AR gözlüklerini tanıttı

Google Glass’ın I/O 2012’de ilk kez sahneye çıkmasından on yıl sonra şirket, yeni bir artırılmış gerçeklik gözlüğü seti üzerinde çalışıyor. Şirket, I/O 2022’de cihazı tanıttı ve bazı yeteneklerini gösteren kısa bir klip paylaştı. İşte detaylar.

Giyilebilir cihazın “erken prototipi” bize neler bekleyebileceğimize dair bir bakış sundu. Google ayrıca, bir konuşmayı İngilizce’den İspanyolca’ya çeviren prototipin demosunu gösterdi. Google, gösterdiği giyilebilir cihazı ne zaman piyasaya sürmeyi planladığını söylemedi. Google’ın cihaz hazır olmadan çok fazla ayrıntıyı paylaşma konusundaki temkinli yaklaşımı anlaşılabilir. Glass, kurumsal müşteriler için hâlâ kullanılabilir durumda olsa da, giyilebilir cihazların hiçbir zaman şirketin hayal ettiği gibi çıkmadığını söylemek doğru olur. Gizlilik endişelerine ek olarak, “Glasshole” etiketi, Google’ın tüketicilere giyilebilir AR üzerinden satış yapmasını zorlaştırdı.

Şirket son dönemde yoğun diyebiliriz. Etkinlikte bir çok yenilik tanıtıldı. Tam etkinlik bitecek sanarken bir de üstüne AR gözlüklerin tanıtılması sürpriz oldu denebilir. Artırılmış gerçeklikle ilgili bir çok çalışma yapan şirket son dönemlerde bünyesinde bir çok artırılmış gerçeklik özelliği de sundu.

Google, yeni nesil AR gözlüklerini tanıttı

Şiketin lensleri aracılığı ile bir çok yeniliğe erişebilen kullanıcılar şimdi yeni gözlüklere farklı dilden insanlarla konuşurken altyazı desteği dahi alabilecek. Bu destekler arasında farklı dillerin de eklenmesi bekleniyor. Zira Translate de bir çok yeni dil desteği aldı.

Xperia 1 IV, 4K OLED ekran ve Snapdragon 8 Gen 1 ile piyasaya sürüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting