Ana sayfa Android Google uygulamaları Samsung Galaxy Store'a geldi!

Google uygulamaları Samsung Galaxy Store’a geldi!

Play Store’a yer alan Google uygulamaları bugün sürpriz bir şekilde Samsung Galaxy Store’a geldi. Galaxy telefon sahipleri Play Store’dan bağımsız olabilir.

Samsung, Galaxy telefonlarına uygulama ve tema yüklemek için geçtiğimiz yıllarda Galaxy Store’u kullanıma sunmuştu. İlk etapta Samsung’un kendi uygulamalarının yer aldığı bu mağazaya yıllar içerisinde 3. parti geliştiricilerin de uygulamaları eklenmişti. Play Store‘a büyük bir alternatif olan Galaxy Store, bugün Google dopingi ile gücüne güç kattı. Google uygulamaları artık Samsung Galaxy Store üzerinden indirilebiliyor.

Gmail, Haritalar, Çeviri, Keep, Duo ve Görevler gibi Google’ın bir çok uygulaması Galaxy Store’daki yerini aldı. Huawei’nin AppGallery mağazasının duyurulduğu bugünlerde, Google cephesinden böyle bir hamle gelmesi oldukça ironik oldu diyebiliriz. Çünkü bildiğiniz gibi Huawei modellerinde Google Servisleri olmadığı gibi AppGallery’de de Google’ın kendi uygulamaları yer alamıyor.

Google uygulamaları

Google’ın Galaxy Store için neden böyle bir hamle yaptığı ise henüz bilinmiyor. Android 11 ile sistem güncellemelerini bile Play Store‘a taşımak isteyen Google, politikalarında yenilik yapmış olabilir. Galaxy Store öyle ahım şahım kullanıcıya sahip değil. Bu yüzden uygulamalar daha fazla indirilsin diye böyle bir hamle de yapılmış olamaz.

Xiaomi uzaya Mi 10 Pro kamerasını göndermiş! Bakalım Mi 10 Pro uzayda nasıl fotoğraf çekiyor?

Muhtemelen Galaxy S20 ile Google ile el sıkışan Samsung’a bir jest yapılmak istendi ve Google’ın uygulamaları Galaxy Store’a bu sebepten dolayı eklendi.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler