Ana SayfaAndroidGoogle Play Store tasarımı yenilendi

Google Play Store tasarımı yenilendi

Google Play Store tasarımı yeni Material Design anlayışı ile baştan aşağıya yenilendi. Peki, yeni tasarımda göze çarpan yenilikler neler?

Google, Google I/O 2019 etkinliğinde yenilenmiş Material Design anlayışını sergilemiş ve uygulamalarını bu doğrultuda güncelleyeceğinin sinyallerini vermişti. Android’in uygulama mağazası Play Store’da testlerine başlayan Google, bugün herkesin beğenisine yeni tasarımı sundu.

Play Store’un yeni tasarımında navigasyon sekmeleri yeniden konumlandırılıyor. Gezinmeyi daha da kolaylaştıran navigasyon butonlarına yenilenmiş sekmeler eşlik ediyor. Yeni tasarım ile birlikte sekmeler alt bölüme konumlandırılıyor. Tabletler de ise ekranın soluna yerleştiriliyor.

Android 10 alacak telefonlar!

Yeni tasarım ile birlikte renklendirme oluyor. Uyulama ve kategorilere göre küçük renklendirmeler yapan Google, karanlık temanın geçişin önünü açıyor. Güncelleme ile ayrıca Play Store’un yazı fontu, Google’ın geliştirmiş olduğu Google Sans fontu ile değiştiriliyor. Daha okunuşu olan bu font, tasarımın daha minimalist görünmesini de sağlıyor.

Google Play Store

Kademe kademe olarak sunulan yeni tasarıma hemen geçmek için buradan Play Store APK. dosyasını indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting