Home Genel Google Play Store için kritik karar

Google Play Store için kritik karar

0
Google Play Store için kritik karar

Bloomberg’in bildirdiğine göre Google, Match’e maddi tazminat davası açtı. Tinder’ı ve grubun diğer flört uygulamalarını Google Play Store mağazasından atabilecek dava şu anda devam ediyor. İşte detaylar.

Bu yılın başlarında Match, tüm Android geliştiricilerinin Play Store faturalandırma sistemi aracılığıyla “dijital mal ve hizmetler” ödemelerini işlemesini gerektiren bir karar nedeniyle antitröst ihlalleri iddiasıyla Google’a dava açtı. Mayıs ayındaki ilk davanın ardından Google ve Match, Match’in Google Play Store bünyesinde kalmasına ve kendi ödeme sistemini kullanmasına izin veren geçici bir anlaşmaya vardı. Google ayrıca Match’in faturalandırmayla ilgili endişelerini gidermek için “iyi niyetli” bir çaba göstermeyi kabul etti. Match, Google’ın faturalandırma sistemini bir alternatif olarak sunmak için çaba sarf etmeye başladı.

Ancak Google, bir mahkeme başvurusuna göre Match Group’un artık Google’a yüzde 15 ila 30 Play Store ücretleri de dahil olmak üzere “hiçbir şey” ödemekten kaçınmak istediğini iddia ediyor. Belgede, “Match Group hiçbir zaman kabul ettiği sözleşme şartlarına uymayı amaçlamadı” ifadelerini kullandı.

Match grubu, Google Play Store politikalarının federal ve eyalet yasalarını ihlal ettiğini söyledi. Match, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Google, başkalarının kendilerine dava açmasını istemiyor, bu nedenle karşı iddiaları bir uyarı atışı olarak tasarlandı” dedi. Benzer iddialarda bulunan diğer geliştiriciler, ABD Adalet Bakanlığı ve 37 eyalet başsavcısı ile birlikte davamızın gelecek yılın başlarında lehimize çözüleceğinden eminiz” dedi.

Dolar Euro arasındaki makas kapandı! Peki şimdi ne olacak?

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version