Ana sayfa Genel Google Maps park yerini hatırlatacak

Google Maps park yerini hatırlatacak

Arabanızı nereye park ettiğinizi unutanlardan mısınız? Google Maps park yerini size hatırlatan yeni bir özelliğe kavuştu.

Google geçtiğimiz ay beta testlerini yaptığı yeni bir özelliği nihayet tüm dünyada kademeli olarak kullanıma sundu. Google Maps’e getirilen bu yeni yetenek özellikle unutkan kullanıcılara yardımcı olacağa benziyor. Google Maps park yerini hatırlatan yeni bir özelliğe kavuştu.

Google Maps’in bu özelliğini kullanmak çok kolay. Aracınızı park ettikten sonra Google Maps’i açıp sizin bulunduğunuz yeri gösteren mavi noktanın üzerine dokunuyorsunuz. Açılan etikette park yeri seçeneğini tıkladığınızda orası kaydediliyor.

Yeni özellik sadece bununla da sınırlı değil. Park yeri olarak seçim yaptığınızda bu yerle ilgili çeşitli detayları girebileceğiniz bir kart da çıkıyor. Buraya, eğer çok katlı bir yere park ettiyseniz kat numarasını ya da belli bir süreyi aşmak istemiyorsanız ne kadar süre kalmak istediğinizi yazabiliyorsunuz. Belirttiğiniz süre yaklaştığında Google Maps sizi uyarıyor.

Birkaç ay önce Apple Maps’te benzer bir özelliği kullanıma sunmuştu. Apple’ın çözümünde iPhone’unuzu Bluetooth üzerinden otomobilinizle eşleştirmeniz gerekiyordu. Google Maps’te böyle bir zorunluluk bulunmuyor.

Apple’ın geleceği Samsung’a mı bağlı?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler