Google Kameraya Önemli Yenilik!

kamera

Android’de kullanılan stok kamera uygulaması güncellendi. Pek çok rakibinin uzun süredir kullandığı önemli özellik, sonunda Google kameraya da geldi.

Stok Android veya doğrudan Google Kamera yükleyip kullanan biriyseniz size iyi haberimiz var, son güncelleme ile güzel bir özellik telefonunuza gelecek. Uzun süre önce Snapchat’in kullandığı daha sonrasında Apple gibi büyük üreticilerin de takip ettiği yazılımsal ön flaş özelliği Google Kameraya geldi.

4.4’e Güncellendi

4.4 sürümüne güncellenen yazılım, düşük ışıkta ekranı beyazsı ve parlak şekilde açarak flaş etkisi yapıyor. Böylece ışıksız veya az ışıklı ortamlarda da özçekim yapılabiliyor. Yeni sürümde ayrıca iki kez dokununca yakınlaştırma, kaydırarak mod değiştirme gibi özellikler de bulunuyor. Son bir not; bu güncellemeden şu an için Android 7.1 sürümünü kullanan Nexus’lar ve Pixel cihazlar faydalanabiliyor. Google Kamerayı kullanan diğer cihazlara ve eski sürümlere güncellemenin gelip gelmeyeceğini henüz bilmiyoruz.

Android O İçin Çalışmalar Sürüyor

Android’in merakla beklenen bir sonraki sürümü Android O için çalışmalar devam ediyor. Android Oreo ismini taşıması muhtemel olan işletim sisteminin ilk tanıtım tarihinin 21 Ağustos’ta yapılacağı tahmin ediliyor.