Google Glass’tan Henüz Vazgeçilmiş Değil

Google Glass Mucidi Amazona Geçti

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen fakat beklenen ilgiyi görmemesinin ardından satışı durdurulan Google Glass’tan vazgeçildiği yönündeki iddialar yalanlandı.

Akıllı saat pazarı öncülüğünde hızla gelişmekte olan giyilebilir cihazlar alanına birçok rakibinin aksine akıllı saat ile girmeyen Amerikalı internet devi Google, bu alandaki ilk ürünü olan akıllı gözlüğü Google Glass‘ı geçtiğimiz yılın yaz aylarında kullanıcıların beğenisine sundu. Ancak uzun süre merakla beklenen Google Glass büyük ölçüde hayal kırıklığı yarattı ve kullanıcılardan istediği ilgiyi göremedi.

Google_Glass_DG (3)

Google Glass‘ın bu başarısızlığı sonrası oldukça sert eleştirilere maruz kalan Google, ilk günden beri oldukça riskli bir proje olan Glass’ın satışlarını durdurduğunu bir süre önce açıkladı. Bu açıklamanın ardından Glass için yolun sonuna gelindiği düşünülmüş olsa da, Google yöneticisi tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar firmanın Google Glass’tan henüz vazçeçmeye hazır olmadığını gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal’a konuşan Google yöneticisi Eric Schmidt, Google Glass‘tan vazgeçtikleri yönündeki söylentileri yalanladı ve cihazı kullanıcılar için hazır hale getirmek için çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Schmidt’in bu açıklamaları göz önüne alındığında, Google’ın ilk akıllı gözlüğünün geliştirilmiş yeni bir versiyonunu önümüzdeki dönemde piyasaya sürececeği tahmin ediliyor. Schmidt’in bahsettiği bu geliştirmelerin hangi konularda yapılacağı şimdilik belirsizliğini koruyor olsa da, Google Glass’ın başarılı olabilmesi için öncelikle yetersiz batarya ömrü sorununun giderilmesi gerekiyor.

Snapdragon 815 Isınma Sorunlarını Unutturacak